Bronisław Cieślak nie żyje, słynny porucznik Borewicz z „07 zgłoś się”

Bronisław Cieślak nie żyje, słynny porucznik Borewicz z „07 zgłoś się”

Nie żyje Bronisław Cieślak, aktor znany z serialu „07 zgłoś się”, gdzie wcielał się w porucznika Sławomira Borewicza. Miał 77 lat


Bronisław Cieślak zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 77 lat. Zadebiutował w serialu „Znaki szczególne”, a niedługo później dostał główną rolę porucznika Borewicza w kultowym „07 zgłoś się”. – Mimo tego że ostatnie miesiące i lata swojego życia był strasznie poniewierany chorobą, nigdy na to się nie skarżył, nie narzekał – relacjonował w TVN24 publicysta Leszek Mazan.

​Bronisław Cieślak urodził się w 1943 roku. Pracował jako dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W latach 70. zaczął zajmować się aktorstwem.

Zadebiutował w serialu „Znaki szczególne”, a niedługo później dostał główną rolę porucznika Borewicza w kultowym „07 zgłoś się”. Szerokiej publiczności przypomniał się rolą detektywa Bronisława Malanowskiego w serialu „Malanowski i partnerzy” emitowanym od 2009 roku.

Bronisław Cieślak urodził się w 1943 roku w Krakowie. Pracował między innymi jako dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

W latach 70. rozpoczął karierę aktorską, debiutując w serialu „Znaki szczególne”. Największą sławę zdobył jednak dzięki roli porucznika Borewicza w kultowej serii „07 zgłoś się”.

W ostatnich latach pojawiał się w kilku serialach, grał główną rolę między innymi w serii „Malanowski i partnerzy”.

Oprócz aktorstwa zajmował się też polityką. Dwukrotnie – w 1997 i 2001 roku – został wybrany do Sejmu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pełnił też rolę rzecznika prasowego klubu SLD. W kolejnych wyborach nie uzyskał mandatu.

Cieślak w 2018 roku przeszedł chorobę nowotworową.

Udostępnij