Lou Bega powraca z nową wersją „Macareny”!

Lou Bega powraca z nową wersją „Macareny”!

Lou Bega, autor kultowego „Mambo No. 5 (a Little Bit of…)”, przywraca najlepsze wspomnienia z lat 90. W serwisach cyfrowych dostępny jest najnowszy singiel artysty zatytułowany „Buena Macarena” – to nowa wersja piosenki „Macarena”. Czas przypomnieć sobie słynny układ taneczny do tego wielkiego hitu!


Lou Bega nagrał jedne z największych przebojów drugiej połowy lat 90. Odnosząc się do najlepszych tanecznych wspomnień z tamtych czasów, gwiazdor przygotował nową, uwspółcześnioną wersję kultowej „Macareny”. W nowym wydaniu piosenka nazywa się „Buena Macarena”. Utwór ukazuje się 25 lat po premierze oryginalnej wersji w wykonaniu Los del Rio.

Hej lato! Hej Macarena!

Lato 1996 zaczęło się niespodziewanie niskimi temperaturami. Kilka upalnych dni w maju, na początku czerwca, ale to tyle – potem przez kilka tygodni było po prosty zimno. Nawet niekończące się pasmo hitów soulowych i hip-hopowych nie potrafiło podgrzać atmosfery. I wtedy pojawili się oni – duet Los del Rio. Ich „Macarena” okazała się niekwestionowanym hitem wakacji. Popularność trwała znacznie dłużej niż lato. W Niemczech singiel utrzymywał się na listach przebojów przez 37 tygodni. W USA „Macarena” okupowała szczyt Billboard Hot 100 przez 14 tygodni, a w 2021 magazyn „Billboard” przyznał jej tytuł latynoskiego numeru wszech czasów.

Największy taneczny hype lat 90.

Dokładnie 25 lat później, Lou Bega powraca z nową, gorącą wersją „Macareny” zatytułowaną „Buena Macarena”. Ta sama energia, ale jeszcze lepsza i bardziej nowoczesna produkcja – tak w największym skrócie można opisać ten singiel. Mieszkający w Berlinie artysta niejednokrotnie udowodnił już, że potrafi sięgać po stare hity i robić z nich nowe przeboje – „Mambo No. 5” było oparte na melodii z 1949 roku, a „Scatman & Hatman” bardzo zgrabnie nawiązywało do kultowego „Scatmana”. Najwyższy czas, by latynoski czarodziej sprezentował nam nową wersję „Macareny”.

Za produkcję singla odpowiada Roland Spremberg (a-ha, Ville Valo, Natalia Avelon). Lou Bega dodał do utworu anglojęzyczne zwrotki, ale nie zapomniał o zachowaniu jednego z kluczowych słów tekstu – „alegria”. To uczucie, którego teraz potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek.

Za sprawą „Mambo No. 5 (a Little Bit of…)”, Lou Bega trafił na pierwsze miejsce list przebojów w 21 krajach w 1999 roku. Od tego czasu wydał mnóstwo innych imprezowych hitów, w tym m.in. „I Got A Girl”, „Gentleman”, „Boyfriend” czy „Sweet Like Cola”. Artysta otrzymał nominację do Grammy, był także zaproszony przez Cher jako gość specjalny na trasę koncertową. Dwukrotnie zdobył nagrodę ECHO w Niemczech. Sprzedał ponad 6 mln egzemplarzy singli i ponad 7 mln egzemplarzy albumów na całym świecie.

Lou Bega

P.S. Jeżeli nie pamiętasz układu tanecznego do „Macareny”, oto krótka instrukcja: prawe ramię do przodu, lewe ramię do przodu, prawy wierzch dłoni kierujemy do dołu, lewy wierzch dłoni kierujemy do dołu, prawa ręka na lewe ramię, lewa ręka na prawe ramię… pamiętacie? A może mieliście własną wersję układu?

RadioTop. Tomek Węcławski

Udostępnij