Radio


Pierwsza i całkowicie polskojęzyczna stacja radiowa w Manchesterze. Dzięki uporowi i ogromnej pasji do muzyki i radia powstał ten projekt. To Państwo, nasi Słuchacze, namówiliście nas, żebyśmy spróbowali. Nie sposób policzyć maile, wiadomości, komentarze i telefony – wszystkie pełne słów otuchy i zachęty do działania, także ze strony wspaniałych ludzi działających w świecie radia i telewizji. Dzięki temu jesteśmy dzisiaj razem i razem możemy współtworzyć radio. Nieustająca praca programowa, głęboka analiza oparta na potrzebach Was, słuchaczy, oraz bliski i ciągły z Wami kontakt, współpraca z gwiazdami muzyki, współrealizacja w organizowaniu koncertów, wydarzeń kulturalnych, sportowych, bieżące wiadomości z kraju i ze świata a także działalność charytatywna – te wszystkie działania przekładane na antenę radia tworzą jedyny i niepowtarzalny klimat polskiego domu na emigracji.

Założycielem radia jest Tomek Węcławski, a zespół radia tworzą wspaniali i niepowtarzalni ludzie, zawsze dzielący się na antenie radia, na stronie www oraz w mediach społecznościowych, wyszukanymi nowinkami, poradami i informacjami.

Jaki był nasz początek?

Pomysł założenia radia w Manchesterze nie tylko dla Polonii z Manchesteru ale także całego świata, to początek roku 2018. Kilkumiesięczna analiza rynku zapotrzebowania na polską rozgłośnię radiową w regionie zaowocowała realizacją.

Z prywatnych zasobów finansowych udało się zebrać wystarczające środki na wynajęcie lokalu, zbudować pełne zaplecze techniczne, emisyjne, umożliwiające nadawanie – mówimy tu o stworzeniu i wyposażeniu studia, przygotowaniu infrastruktury i zakupie niezbędnych sprzętów. Dodatkowo by zapewnić możliwość odbierania stacji w najwygodniejszym z możliwych sposobów z każdego dowolnego miejsca na świecie, oprócz witryny internetowej, powstała aplikacja “RadioTop” na dwie z najpopularniejszych platform Android i iOS.

19-go sierpnia 2019 roku o godzinie 7:00 rano, odbyło się oficjalne otwarcie radia startem pierwszej audycji “Energetyczne Dzień Dobry” która jest stałym elementem programowym do dzisiaj. Wystartowała nowa, pierwsza, całkowicie Polska stacja radiowa w Manchesterze. Choć w pierwszych miesiącach pojawiło się wiele przeszkód i kłopotów w funkcjonowaniu stacji, wpłynęło to na zwiększoną pracę i upór dzięki czemu, radio po dzień dzisiejszy nadal rozwija swoją działalność.

Współpracujemy na Wyspach Brytyjskich jak również w Europie z największymi grupami medialnymi. Nawiązujemy i utrzymujemy stały kontakty z gwiazdami muzyki całego świata, producentami muzycznymi, promotorami, firmami eventowymi, urzędami i władzami lokalnymi polskich, brytyjskich, oraz europejskich miast .

Stałymi punktami programowymi są:

  • “Energetyczne Dzień Dobry” od poniedziałku do piątku każdy poranek z pobudzającą muzyką, nowinkami, informacjami oraz horoskopem dla wszystkich znaków zodiaku na cały dzień;
  • “Dzień Dobry Weekend” – nowinki, informacje i weekendowy horoskop, dobra zabawa i muzyczne dedykacje z      pozdrowieniami
  • “Spotkanie z Gwiazdami” – wywiady z gwiazdami świata muzyki i mediów;
  • listy przebojów “top40PL” i “Hit Na Hit”, z najnowszymi i gorącymi hitami polskich oraz światowych wykonawców;
  • “LiveMix” w każdy piątkowy wieczór – program, w którym występy na żywo jak i w muzycznych setach prezentują znani z list przebojów czy klubów DJ-je, oraz światowej klasy artyści z Europy i całego świata.

Niepowtarzalny głos, znany w całej Polsce z wielu spotów reklamowych, radiowych i telewizyjnych, jako główny i przewodni głos stacji RadioTop udzielił zaprzyjaźniony z nami, polski lektor, Robert Augustyn, który nadal pozostaje z nami w stałej współpracy.

Do zespołu radia, dołączył także polski wokalista oraz kompozytor z Opoczna, mieszkający w Warszawie znany z przebojów “Popiół i Kurz” czy “Zmrok”, Marcin Szczurski. W każdą niedzielę w porannym autorskim programie “Co autor miał na myśli? Historie pisane piosenkami” przedstawia w rozmowach na żywo z artystami i gwiazdami muzyki, historie piosenek oraz życia artystów, ukazując bardzo często nieznane dotąd ich tajemnice i przeżycia.

Jak i gdzie nas słuchać?

RadioTop osiągalne jest na komputerach, tabletach, smartfonach, telefonach komórkowych oraz we wszystkich urządzeniach wykorzystujących przesył danych z internetu.

Najprościej : wystarczy wejść na naszą stronę www.radiotop.com.pl i włączyć na dole strony zakotwiczony player.

Aby jednak najwygodniej słuchać RadioTop, stworzyliśmy na potrzeby słuchaczy, wspomnianą wcześniej aplikację mobilną na urządzenia przenośne, którą wystarczy pobrać całkowicie za darmo ze sklepów Google Play i AppStore. Wejdź w jeden z poniższych odnośników i pobierz.