Radio


Pierwsza i całkowicie polskojęzyczna stacja radiowa w Manchesterze. Dzięki uporowi i ogromnej pasji do muzyki i radia powstał ten projekt. To Państwo, nasi Słuchacze, namówiliście nas, żebyśmy spróbowali. Nie sposób policzyć maile, wiadomości, komentarze i telefony – wszystkie pełne słów otuchy i zachęty do działania, także ze strony wspaniałych ludzi działających w świecie radia i telewizji. Dzięki temu jesteśmy dzisiaj razem i razem możemy współtworzyć radio. Nieustająca praca programowa, głęboka analiza oparta na potrzebach Was, słuchaczy, oraz bliski i ciągły z Wami kontakt, współpraca z gwiazdami muzyki, współrealizacja w organizowaniu koncertów, wydarzeń kulturalnych, sportowych, bieżące wiadomości z kraju i ze świata a także działalność charytatywna – te wszystkie działania przekładane na antenę radia tworzą jedyny i niepowtarzalny klimat polskiego domu na emigracji.

Założycielem radia jest Tomek Węcławski, a zespół radia tworzą wspaniali i niepowtarzalni ludzie, zawsze dzielący się na antenie radia, na stronie www oraz w mediach społecznościowych, wyszukanymi nowinkami, poradami i informacjami.

Jaki był nasz początek?

Pomysł założenia radia w Manchesterze nie tylko dla Polonii z Manchesteru ale także całego świata, to początek roku 2018. Kilkumiesięczna analiza rynku zapotrzebowania na polską rozgłośnię radiową w regionie zaowocowała realizacją.

Z prywatnych zasobów finansowych udało się zebrać wystarczające środki na wynajęcie lokalu, zbudować pełne zaplecze techniczne, emisyjne, umożliwiające nadawanie – mówimy tu o stworzeniu i wyposażeniu studia, przygotowaniu infrastruktury i zakupie niezbędnych sprzętów. Dodatkowo by zapewnić możliwość odbierania stacji w najwygodniejszym z możliwych sposobów z każdego dowolnego miejsca na świecie, oprócz witryny internetowej, powstała aplikacja “RadioTop” na dwie z najpopularniejszych platform Android i iOS.

19-go sierpnia 2019 roku o godzinie 7:00 rano, odbyło się oficjalne otwarcie radia startem pierwszej audycji “Energetyczne Dzień Dobry” która jest stałym elementem programowym do dzisiaj. Wystartowała nowa, pierwsza, całkowicie Polska stacja radiowa w Manchesterze. Choć w pierwszych miesiącach pojawiło się wiele przeszkód i kłopotów w funkcjonowaniu stacji, wpłynęło to na zwiększoną pracę i upór dzięki czemu, radio po dzień dzisiejszy nadal rozwija swoją działalność.

Współpracujemy na Wyspach Brytyjskich jak również w Europie z największymi grupami medialnymi. Nawiązujemy i utrzymujemy stały kontakty z gwiazdami muzyki całego świata, producentami muzycznymi, promotorami, firmami eventowymi, urzędami i władzami lokalnymi polskich, brytyjskich, oraz europejskich miast .

Stałymi punktami programowymi są:

  • “Energetyczne Dzień Dobry” od poniedziałku do piątku każdy poranek z pobudzającą muzyką, nowinkami, informacjami oraz horoskopem dla wszystkich znaków zodiaku na cały dzień;
  • “Dzień Dobry Weekend” – nowinki, informacje i weekendowy horoskop, dobra zabawa i muzyczne dedykacje z      pozdrowieniami
  • “Spotkanie z Gwiazdami” – wywiady z gwiazdami świata muzyki i mediów;
  • listy przebojów “top40PL” i “Hit Na Hit”, z najnowszymi i gorącymi hitami polskich oraz światowych wykonawców;
  • “LiveMix” w każdy piątkowy wieczór – program, w którym występy na żywo jak i w muzycznych setach prezentują znani z list przebojów czy klubów DJ-je, oraz światowej klasy artyści z Europy i całego świata.

Niepowtarzalny głos, znany w całej Polsce z wielu spotów reklamowych, radiowych i telewizyjnych, jako główny i przewodni głos stacji RadioTop udzielił zaprzyjaźniony z nami, polski lektor, Robert Augustyn, który nadal pozostaje z nami w stałej współpracy.

Jak i gdzie nas słuchać?

RadioTop osiągalne jest na komputerach, tabletach, smartfonach, telefonach komórkowych oraz we wszystkich urządzeniach wykorzystujących przesył danych z internetu.

Najprościej : wystarczy wejść na naszą stronę radiotop.pl i z głównego menu wejść w „Słuchaj Radia”.

Aby jednak najwygodniej słuchać RadioTop, stworzyliśmy na potrzeby słuchaczy, wspomnianą wcześniej aplikację mobilną na urządzenia przenośne, którą wystarczy pobrać całkowicie za darmo ze sklepów Google Play i AppStore. Wejdź w jeden z odnośników po prawej stronie i pobierz.

Udostępnij