Radio


Start radia

Wystartowaliśmy 19-go sierpnia 2019 roku o 7:00 rano, pierwszą poranną audycją “Energetyczne Dzień Dobry”, która jest stałym elementem programowym do dzisiaj. Od tej chwili, niemalże każdego dnia do ekipy radia dołączały nowe osoby, a na antenę trafiały nowe pomysły programowe. Nie obyło się również od pojawiających się przeszkód i kłopotów, jednak finalnie wpłynęło to na bardziej wzmożoną pracę oraz większy upór dzięki którym radio nadal gra.

Pomysł na stworzenie radia powstał dzięki pasji do muzyki dwójki przyjaciół.  Zapotrzebowanie na muzyczno-informacyjną rozgłośnię w regionie Manchesteru, potwierdziła również w licznych ankietach lokalna społeczność, z której w szeregach radia w bardzo szybkim tempie, pojawiło się wiele ambitnych, chętnych do działania osób, dotąd nie posiadających doświadczenia radiowego. 

W szybkim też czasie nawiązaliśmy stałą współpracę z agencjami informacyjnymi, dziennikarskimi oraz muzycznymi z Polski i świata.

Gramy i tworzymy radio nie tylko dla lokalnej społeczności, robimy to wszystko dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania, z pasją i zacięciem do muzyki. Dla najwygodniejszego i najprostszego sposobu słuchania naszej rozgłośni, niezależnie od miejsca zamieszkania, już na początku stworzyliśmy darmową aplikację mobilną na dwie najpopularniejsze platformy iOS i Android, do pobrania w AppStore i GooglePlay. W apce również znalazły się m.in. listy przebojów.

Oferta programowa

Stałymi punktami programowymi radia od początku do dnia dzisiejszego są:

  • “Energetyczne Dzień Dobry” od poniedziałku do piątku każdy poranek z pobudzającą muzyką, nowinkami, informacjami oraz horoskopem dla wszystkich znaków zodiaku na cały dzień;
  • “Dzień Dobry Weekend” – nowinki, informacje i weekendowy horoskop, dobra zabawa, muzyczne dedykacje i pozdrowienia
  • Spotkanie z Gwiazdami – wywiady z gwiazdami świata muzyki i mediów;
  • listy przebojów top40pl i Hit Na Hit, z najnowszymi i gorącymi hitami polskich oraz światowych wykonawców;
  • “LiveMix” w każdy piątkowy wieczór – program, w którym występy na żywo jak i w muzycznych setach prezentują znani z list przebojów czy klubów, DJ-je, oraz światowej klasy artyści z całego świata.

Radio to głos.

 

Głównym i przewodnim głosem naszej rozgłośni, jest znany w Polsce z wielu spotów reklamowych, radiowych i telewizyjnych,  zaprzyjaźniony i stale współpracujący z nami, polski lektor, Robert Augustyn.

Jak i gdzie nas słuchać?

 

RadioTop jest radiem internetowym, osiągalnym na komputerach, tabletach, smartfonach,  oraz we wszystkich urządzeniach wykorzystujących przesył danych z internetu. Mamy w naszych ambitnych planach, start nadawania w system cyfrowym DAB+.

Najprościej : wystarczy wejść na naszą stronę radiotop.pl i z głównego menu wejść w „Słuchaj Radia”.

Aby jednak najwygodniej słuchać RadioTop, stworzyliśmy wspomnianą wcześniej aplikację mobilną na urządzenia przenośne, którą wystarczy pobrać, całkowicie za darmo, ze sklepów Google Play i AppStore skanując kod QR znajdujący się na pasku po prawej stronie.

Udostępnij