Radio


Start radia

Wystartowaliśmy 19-go sierpnia 2019 roku o godzinie 7:00 rano, pierwszą poranną audycją “Energetyczne Dzień Dobry”. Jest ona stałym elementem programowym do dzisiaj. Każdego dnia do ekipy radia dołączały nowe osoby, a na antenę trafiały nowe pomysły i programy. Nie obyło się oczywiście od pojawiających się przeszkód i kłopotów w funkcjonowaniu stacji, jednak wpłynęło to finalnie na bardziej wzmożoną pracę oraz większy upór dzięki czemu, radio nadal gra.

Pomysł na stworzenie radia powstał dzięki pasji do muzyki dwójki przyjaciół, a także dzięki lokalnej społeczności, która potwierdziła swoim głosem zapotrzebowanie na muzyczno-informacyjną rozgłośnię w tym regionie. W szeregach radia w bardzo szybkim tempie, pojawiło się również wiele ambitnych, chętnych do działania osób, które dotąd nie posiadały żadnego doświadczenia radiowego. Założenia i wspólna realizacja projektów, zaowocowały startem pierwszej polskojęzycznej rozgłośni radiowej w Manchesterze.

W szybkim też czasie nawiązaliśmy stałą współpracę z agencjami informacyjnymi, dziennikarskimi, muzycznymi z Polski i świata, dzięki którym na naszej antenie możemy dzielić się z Wami co godzinę najnowszymi wiadomościami z całego globu.

Gramy i tworzymy radio nie tylko dla lokalnej społeczności, robimy to wszystko dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania. Na te potrzeby już na początku stworzona została darmowa aplikacja mobilna na dwie najpopularniejsze platformy iOS i Android, do pobrania w AppStore i GooglePlay.

Oferta programowa

Stałymi punktami programowymi radia od początku do dnia dzisiejszego są:

  • “Energetyczne Dzień Dobry” od poniedziałku do piątku każdy poranek z pobudzającą muzyką, nowinkami, informacjami oraz horoskopem dla wszystkich znaków zodiaku na cały dzień;
  • “Dzień Dobry Weekend” – nowinki, informacje i weekendowy horoskop, dobra zabawa i muzyczne dedykacje z pozdrowieniami
  • Spotkanie z Gwiazdami – wywiady z gwiazdami świata muzyki i mediów;
  • listy przebojów top40PL i Hit Na Hit, z najnowszymi i gorącymi hitami polskich oraz światowych wykonawców;
  • “LiveMix” w każdy piątkowy wieczór – program, w którym występy na żywo jak i w muzycznych setach prezentują znani z list przebojów czy klubów DJ-je, oraz światowej klasy artyści z Europy i całego świata.

Radio to głos.

 

Głównym i przewodnim głosem naszej rozgłośni, jest znany w całej Polsce z wielu spotów reklamowych, radiowych i telewizyjnych,  zaprzyjaźniony i stale współpracujący z nami, polski lektor, Robert Augustyn.

Jak i gdzie nas słuchać?

 

RadioTop jest radiem internetowym, osiągalnym na komputerach, tabletach, smartfonach, telefonach komórkowych oraz we wszystkich urządzeniach wykorzystujących przesył danych z internetu. Mamy w naszych planach rozwój do  systemu nadawania w DAB+, ale póki co jest on poza zasięgiem naszej struktury finansowej. Region ten jest najdroższy z całej Wielkiej Brytanii, kształtujący się na poziomie 10-krotnie wyższym od pozostałych części kraju.

Najprościej : wystarczy wejść na naszą stronę radiotop.pl i z głównego menu wejść w „Słuchaj Radia”.

Aby jednak najwygodniej słuchać RadioTop, stworzyliśmy na potrzeby słuchaczy, wspomnianą wcześniej aplikację mobilną na urządzenia przenośne, którą wystarczy pobrać, całkowicie za darmo, ze sklepów Google Play i AppStore.

Udostępnij