Paulo Sousa: na tym poziomie musi być VAR

Polacy wracają z Anglii bez dorobku punktowego. Wembley po raz kolejny okazało się pechowe dla Biało-Czerwonych. – Dzięki skutecznemu pressingowi zdobyliśmy bramkę. Mieliśmy moment, gdy dominowaliśmy i myśleliśmy nawet o drugiej bramce. Straciliśmy oba gole po stałych fragmentach gry. To coś, nad czym musimy popracować – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Paulo Sousa.

Po słabej pierwszej połowie w wykonaniu kadrowiczów Paulo Sousy, po przerwie fragmentami zaprezentowali przyzwoity futbol. Jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Jakub Moder, który wykorzystał błąd defensorów z Anglii. Jak się później okazało, trafienie to nie dało na Wembley choćby

Selekcjoner reprezentacji Polski przyznał, że zawodnicy mieli prawo czuć zmęczenie ze względu na rozegranie trzech meczów w krótkim odstępie czasu. – Musimy pamiętać, że to był nasz trzeci mecz i te minuty rozegrane przez zawodników mają znaczenie. W pierwszej połowie zabrakło nam balansu w naszej grze. Rybus i Bereszyński muszą być ustawieni wyżej, by lepiej poradzić sobie z pressingiem i nie zostać zepchniętymi do tyłu – ocenił występ Biało-Czerwonych Sousa, skupiając się na pierwszej połowie meczu.

– Po przerwie radziliśmy sobie lepiej. Dzięki skutecznemu pressingowi zdobyliśmy bramkę. Mieliśmy moment, gdy dominowaliśmy i myśleliśmy nawet o drugiej bramce. My straciliśmy oba gole po stałych fragmentach gry. To coś, nad czym musimy popracować

– przyznał selekcjoner.

Dziennikarze zadali także pytanie o rzut karny i brak VAR-u podczas eliminacji. – Na tym poziomie musi być VAR. Daje to większe zaufanie do wydarzeń na boisku. Oczywiście ufamy sędziom, a Helik nie powinien w taki sposób zachować się w polu karnym. My także musimy podejmować lepsze decyzję, ale zgadzam się, że we wszystkich rozgrywkach powinien być VAR – powiedział jasno 50-latek.

Jak wygląda sytuacja w „polskiej” grupie? Jaki dorobek punktowy uzbierali Biało-Czerwoni po pierwszej serii meczów za kadencji Paulo Sousy? Jak w tej sytuacji prezentują się nasze szanse na awans na mundial w Katarze? Oto tabela grupy I. Niestety jesteśmy dopiero na czwartym miejscu.

Za nami trzy mecze z Paulo Sousą jako selekcjonerem Polaków. Po remisie z Węgrami (3:3), wygraną z Andorą (3:0) przyszła pora na porażkę z Anglią (1:2). W tej sytuacji Polska spadła na czwarte miejsce w grupie, ale najtrudniejszych dwóch rywali ma już za sobą – przynajmniej w pierwszej serii spotkań.

Anglia – Polska – Eddie Keogh / Getty Images

Anglia - Polska

Wygrane z Albanią i San Marino, z którymi jeszcze nie graliśmy, wydają się sprawą oczywistą, dlatego tak niskie miejsce w grupie jest raczej tymczasowe. W każdym razie na szczycie tabeli po trzech wygranych utrzymują się Anglicy. Tuż za nimi plasują się Węgrzy. Tak wygląda reszta stawki.