Agata Kudra z zespołem „damianKA”, z premierą nowego singla „Nie Żałować Słów”

Agata Kudra z zespołem „damianKA”, z premierą nowego singla „Nie Żałować Słów”

damianKA – to nie pseudonim artystyczny jak mogłoby się wydawać, a nazwa zespołu, na czele którego stoi wokalistka Agata Kudra. W skład wchodzą: Krzysztof Tyburowski (gitara), Kamil Kudra (gitara), Artur Tyburowski (bas), Bartłomiej Tyburowski (instrumenty klawiszowe), Sebastian Jachym (perkusja). Tworzą muzykę z pogranicza pop/rock, a pomysł na projekt zrodził się około trzech lat temu.


Za kompozycję oraz teksty w zespole damianKA odpowiedzialna jest Agata oraz Krzysiek. Niektóre są ich indywidualną pracą, a część powstaje wspólnie, co uważają za bardzo duży plus, ponieważ ścieranie się ich stylów kompozytorskich i pisarskich daje większy wachlarz możliwości. Teksty piszą niejako w oparciu o własne przeżycia lub przemyślenia na temat świata. Generalnie traktują o poszukiwaniu szczęścia. Z reguły są lekkie i przyjemne, ale zdarzają się również tematy uzależnień, samotności czy depresji.

2 marca premierę miał pierwszy singiel pt. „Wymarzony świat”, który podbił serca słuchaczy wielu rozgłośni radiowych, polskich oraz zagranicznych.

 

– Wraz z zespołem cały czas pracujemy nad materiałem na swoją debiutancką płytę. Repertuar ciągle się poszerza i ewoluuje, więc póki co sami nie wiemy, które kompozycję znajdą się na albumie i ile dokładnie ich będzie. Jest kilka pewniaków, ale reszta do rozważenia.

– opowiada Agata

Niedawno rozpoczęli pracę nad kolejnym singlem, który powstawał pod okiem Bartłomieja Skiby (Groove Section/Past&Future). Ich wspólna praca zaowocowała tą dzisiejsza premierą utworu „Nie Żałować Słów”.

Udostępnij