Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz zmarł w wieku 53 lat

Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz zmarł w wieku 53 lat

Kamil Durczok nie żyje. Polski dziennikarz zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w szpitalu. Był reanimowany, jego życia nie udało się uratować – poinformowała Interia, która uzyskała te informacje od rodziny dziennikarza. Durczok miał 53 lata.
Kamil Durczok nie żyje


Nie żyje Kamil Durczok. Informację o śmierci dziennikarza potwierdziła portalom Interia i Press.pl rodzina dziennikarza. Durczok zmarł w wieku 53 lat. Jak podaje Interia, był reanimowany w nocy z poniedziałku na wtorek. Miał krwotok. Zmarł nad ranem w szpitalu w Katowicach.

Kamil Durczok – kim był?

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 roku w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studiował także prawo i filologię polską. Pracę dziennikarską rozpoczął w 1991 roku w Radiu Katowice.

Durczok w latach 1993-2006 był dziennikarzem Telewizji Polskiej, następnie przez dziewięć lat pracował w TVN jako gospodarz „Faktów”. W latach 2005-2007 prowadził „Kontrwywiad RMF FM”. Od 2016 do 2019 roku pełnił funkcje wydawcy i redaktora naczelnego portalu Silesion.pl, ponadto w latach 2016-2017 był gospodarzem programu „Brutalna prawda. Durczok ujawnia” (później „Durczokracja”) w Polsat News.

Dziennikarz, który zmarł w wieku 53 lat, był laureatem wielu nagród branżowych. Otrzymał m.in. Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotą Telekamerę w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004)

Kamil Durczok w 2003 roku przeszedł chorobę nowotworową. W ubiegłym roku przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję.

Udostępnij