Przewidzieliście w komentarzach jej przyszłość na kolejnych parę lat, choć ma ich tylko 15… Viki Gabor odsłania przed Wami swoje prawdziwe ID!

Przewidzieliście w komentarzach jej przyszłość na kolejnych parę lat, choć ma ich tylko 15… Viki Gabor odsłania przed Wami swoje prawdziwe ID!

Viki Gabor odsłania swoje prawdziwe „ID” – nowy album, który ujrzał już światło dzienne, a wraz z nim teledysk do piosenki o życiu w Polsce i nieustającym hejcie. 


Romskie pochodzenie, perfekcyjnie opanowany język angielski i stale ewoluujący wizerunek Viki Gabor od początku kariery stanowią obiekt ogromnego zainteresowania i skrajnych emocji mediów oraz słuchaczy – a to wciąż zwyczajna, choć niezwykle utalentowana nastolatka, która prawie każdego dnia mierzy się z hejtem i rasizmem.

O tym opowiada nowy, niezwykle intymny i osobisty, utwór „15 lat”. Piosence towarzyszy minimalistyczny teledysk w reżyserii Dawida Ziemby.

 

– Opowiadanie o tej piosence chyba nie ma większego sensu. Myślę, że jej tekst jest na tyle dosłowny, że chciałabym zostawić słuchacza z ewentualnym niedopowiedzeniem. Po prostu chciałabym, abyśmy nie oceniali drugiego człowieka zbyt pochopnie. Nieważne czy jest osobą publiczną, w jakim jest wieku i jakiego pochodzenia.

 komentuje Viki

Wraz z premierą nowego utworu ukazał się długo oczekiwany, drugi studyjny album artystki „ID”! Płyta przede wszystkim ilustruje relację Viki z branżą muzyczną, fanami oraz szeroko pojętym show-biznesem.

 

– Ten album to podsumowanie oraz zapis tego kim jestem, co czuję, czym się inspiruję i o czym myślę mając 15 lat.

mówi Viki o nowej płycie.

Za albumem „ID” kryje się muzyczne IDENTITY wokalistki. Viki sięga w nowym projekcie do swoich etnicznych korzeni, rekonstruuje je, a także zaczyna się zakorzeniać w innych gatunkach muzycznych takich jak urban, R&B, EDM czy w elementach muzyki Bliskiego Wschodu.

Na albumie nie mogło zabraknąć także piosenki w całości napisanej i skomponowanej przez samą Viki. Ballada „3:30” utrzymana w klimacie R&B pokazuje, że artystka jest świadoma swojego głosu – zarówno w znaczeniu wokalnym, jak i songwriterskim.

Artystka w miesiącu, w którym zbiegła się ze sobą premiera albumu oraz dwóch nowych utworów, została także ambasadorką prestiżowej akcji Spotify – EQUAL. Inicjatywa ma na celu przeciwdziałanie nierówności płci w przemyśle muzycznym poprzez podkreślanie pracy artystek na całym świecie, poszerzenie zasobów i możliwości oraz zapewnienie długofalowej globalnej kampanii promocyjnej.

Viki nad nowym albumem pracowała zarówno z zagranicznymi producentami odpowiedzialnymi za utwory Avy Max czy The Chainsmokers jak i z szeregiem polskich, topowych songwriterów – między innymi z Tribbsem, Michałem Kushem, Julią Pośnik oraz Margaret. Płytę promowały również single takie jak „Barbie” oraz „Napad na serce”, które podbijały tegoroczne, radiowe listy przebojów!

Zarówno warstwa wizualna jak i muzyczna albumu nawiązuje do późnych lat 90. oraz pierwszej dekady XXI wieku – czasów w których Viki jeszcze nie było na świecie, a z których czerpie inspiracje muzyczne oraz modowe.

Udostępnij