Obejrzyj nowy, obejmujący całą karierę teledysk do utworu Queen „Was It All Worth It”

Obejrzyj nowy, obejmujący całą karierę teledysk do utworu Queen „Was It All Worth It”

Niezwykła nowa oprawa wizualna Simona Luptona zwiastuje nadejście rozszerzonej edycji kolekcjonerskiej „The Miracle” zespołu Queen, która ukaże się dzisiaj.


Być może trzeba być geniuszem celebrytów w temacie Queen , aby dostrzec wszystkie przełomowe momenty kariery wciśnięte w ten nowo stworzony teledysk do utworu „Was It All Worth It” z albumu Queen The Miracle , który olśniewająco oddaje tematykę utworu poprzez natchniony zbiór materiałów archiwalnych, nieruchomych zdjęć i najnowocześniejszych animacji – i rzuca wyzwanie zagorzałym fanom, aby dostrzegli każde odniesienie ze skarbnicy kamieni milowych w karierze Queen. 

Teledysk do „Was It All Worth It” pojawia się tego samego dnia, w którym ukazała się długo wyczekiwana edycja The Miracle Special Collector’s Edition zespołu. Ten bardzo wyjątkowy boxset przedstawia klasyczny 13. album Queen jak nigdy dotąd, w tym oryginalne ujęcia, wczesne dema, trwające prace, sześć niepublikowanych wcześniej utworów i szczery dźwięk niestrzeżonego zespołu w studiu.

The Miracle Collector's Edition

Wielki utwór zamykający 13. album zespołu, The Miracle , będący przesłaniem „Was It All Worth It”, był rozważany i interpretowany na wiele sposobów. To nowo stworzone wideo do tego utworu nie ma na celu obalenia żadnej z wielu głoszonych teorii… ale jest piekielną przejażdżką przez niezliczone kamienie milowe historycznych osiągnięć Queen do tego momentu.

Sześciominutowy – z epicką orkiestracją i tekstem, który przedstawia podróż zespołu od pierwszego zestawu perkusyjnego do światowej sławy – „Was It All Worth It” zalicza się do najbardziej imponujących momentów Queen. 

„Myśleliśmy, mój Boże, że naprawdę przesadzamy! I jest tam element humoru, w tekście, co jest miłe. To rodzaj świadomego komentarza do niektórych rzeczy, które zrobiliśmy i śmialiśmy się z siebie. Lubimy to, lubimy malować te obrazy. To zabawne i jest to coś szczególnego dla Queen”.

powiedział Brian May dla Sounds w 1989 roku.

„Dzięki rozmowom z ludźmi, którzy byli obecni podczas nagrywania „Was It All Worth It”, zespół świetnie się bawił, tworząc ten utwór w studiu”

„Animator Jake McBride i ja również mieliśmy radosne doświadczenie, tworząc ten film ponad 30 lat później i zabierając fanów na wycieczkę po niesamowitej podróży Queen. Mamy nadzieję, że widzom spodoba się dostrzeganie wszystkich ukłonów i odniesień, które uwzględniliśmy”.

— mówi reżyser teledysku Simon Lupton. 

Zaczynając od różnorodnych ścieżek, które doprowadziły czwórkę członków do londyńskiego epicentrum rock’n’rolla, wideo nawiązuje do wszystkiego, od przełomowych występów w Rainbow Theatre z 1974 roku po Franka, kolosa robota z News Of The World z 1977 roku i nagich rowerzystów z teledysku „Bicycle Race” z 1978 r. – wszystko poprzecinane olśniewającymi materiałami telewizyjnymi, na których zespół wzbija się w powietrze. Zwróć też uwagę na ogłoszenie reklamujące „Genialnego perkusistę”: dokładną replikę ogłoszenia drobnego, które przyciągnęło Rogera Taylora.

„W przypadku tego projektu, poprosiłem Briana, aby napisał dla nas reklamę od nowa, a on bardzo uprzejmie to zrobił – więc to, co pojawia się w filmie, jest odtworzeniem oryginału, zrobionym przez samego Briana!”

— mówi Simon

Wraz z nadejściem nowej dekady teledysk „Was It All Worth” It stanowi ukłon w stronę niezliczonych hitów triumfalnych lat 80. zespołu Queen. Nie trzeba dodawać, że nawet przypadkowi fani zauważą flagowe wizualne i koncertowe punkty orientacyjne, takie jak Freddie jako odkurzająca gospodyni domowa z „I Want To Break Free” z 1984 roku, bijące rekordy sety na inauguracyjnym Rock In Rio w styczniu 1985 roku i wstrząsający ziemią tego lata występ na Live Aid , ich ostatnia Magic Tour, ścieżki dźwiękowe do filmów, kultowe teledyski, uczennica Roger, dystopijne latające samochody, magiczna pirotechniczna gitara… prawdziwie żywy, oddychający rock’n’roll.

Jednak inne odniesienia są bardziej niejasne i zakopane głębiej – aby je wszystkie zidentyfikować, fani mogą potrzebować encyklopedycznej wiedzy brytyjskiego aktora, scenarzysty i reżysera Rhysa Thomasa, który rzeczywiście zdobył tytuł Celebrity Mastermind w serialu telewizyjnym BBC o tym samym tytule w temat Queen w 2010 roku. I to więcej niż wystarczająco, by organizować nocne quizy w pubach od teraz aż do Bożego Narodzenia.

„Naprawdę niezwykłą rzeczą w historii Queen jest wciąż tak wiele rzeczy, których nie mogliśmy zmieścić w czasie, który mieliśmy, i zatrzymaliśmy się na 1989 roku, kiedy Cud został wydany. Jest jeszcze 20 lat kultowych osiągnięć, występów i nagrań Queen, których nie tknęliśmy!”

— mówi Simon Lupton 

Jedna z najbardziej fascynujących piosenek zespołu, zawiera przebłyski tęsknoty w tekście Freddiego „Was It All Worth It” („Czy jestem szczęśliwym człowiekiem, czy to tonący piasek?”). Ale tak jak piosenka kończy się nutą usprawiedliwienia („Tak, to było wartościowe doświadczenie – ha!”), tak samo jest z nowym teledyskiem, z błyskawicznym montażem okładek albumów, który przypomina fanom o niezmierzonym wkładzie Queen w Brytyjski rock 'n’ roll – i zaostrza apetyt na zestaw  The Miracle Collector’s Edition .

Udostępnij