„Step Into Christmas” kultowy świąteczny utwór Eltona Johna kończy 50 lat

„Step Into Christmas” kultowy świąteczny utwór Eltona Johna kończy 50 lat

Kultowy utwór Eltona Johna „Step Into Christmas” obchodzi swoją 50. rocznicę! Ten świąteczny kawałek stał się już stałym elementem sezonu, dodając odrobinę muzycznej magii obchodom Świąt na całym świecie.


Elton John nagrał singiel „Step Into Christmas” 11 listopada 1973 roku w Morgan Studios, w Willesden w Londynie. Piosenka wydana została 12 dni później a od 8 grudnia 1973 roku utrzymywała się przez 7 tygodni na brytyjskiej liście przebojów, osiągając 24. miejsce. 46 lat później – w 2019 roku – singiel osiągnął nowy szczyt, 8 miejsce, a w 2021 roku pokrył się podwójną platyną. W Stanach Zjednoczonych piosenka znalazła się na szczycie świątecznej listy przebojów Billboardu w 1973 roku, a w 2021 roku uzyskała status złotej płyty.

Pierwotnie wydany jako singiel w 1973 roku z „Ho, Ho, Ho (Who’d Be a Turkey at Christmas)”, utwór miał pełnić formę kartki świątecznej dla fanów artysty. Wpadający w ucho kawałek był następcą bijącego rekordy albumu „Goodbye Yellow Brick Road” oraz pierwszym singlem Eltona po „Rock And Roll Madonna” z 1970 roku.

Singiel „Step Into Christmas” na stałe wpisał się w kanon świątecznej muzyki. Magia Świąt wypełnia serce każdego słuchacza, wprowadzając wszystkich w dobry nastrój.

Udostępnij