Pentatonix szykuje się do Świąt

Pentatonix szykuje się do Świąt

Czym byłyby Święta bez Pentatonix? Tym razem grupa powraca z albumem „The Greatest Christmas Hits”, który zawiera 23 najpopularniejsze świąteczne piosenki zespołu i osiem zupełnie nowych, niesłyszanych dotąd utworów – w tym wesoły „Please Santa Please”, do którego ukazał się także teledysk.


Pentatonix w listopadzie wyruszy w świąteczną trasę po Ameryce Północnej, „Pentatonix: The Most Wonderful Tour Of The Year”.

Aby uczcić premierę albumu, grupa pojawiła się w programie Jennifer Hudson, gdzie wystąpili z piosenką „How Great Thou Art”. 8 grudnia Pentatonix zagra na kultowym Madison Square Garden w ramach Jingle Ball 2023 iHeartRadio Z100.

Album „The Greatest Christmas Hits” zawiera 23 najpopularniejsze świąteczne piosenki zespołu i osiem zupełnie nowych, niesłyszanych dotąd utworów – w tym wesoły „Please Santa Please”, do którego ukazał się także teledysk.

Trzykrotni zdobywcy Grammy Pentatonix to jedna z najbardziej innowacyjnych, pomysłowych i niepowtarzalnych grup wokalnych. Sprzedała ponad 10 milionów albumów i wystąpiła dla setek tysięcy fanów na wyprzedanych koncertach na całym świecie. Ma na swoim koncie dwa albumy #1 na liście Billboardu – złoty album z 2015 roku i dwukrotnie platynowy „A Pentatonix Christmas”.

Grupa otrzymała wiele certyfikatów za albumy i single oraz nominację do nagrody Daytime Emmy, a także występ w trzech świątecznych programach NBC i filmie fabularnym „Pitch Perfect 2”. Singiel „Hallelujah” również zdobył międzynarodowe uznanie, w tym platynę w Kanadzie oraz złoto w Niemczech i Szwajcarii. Zespół przeszedł do historii jako pierwszy wykonawca a cappella, który wygrał w kategorii „Najlepsza aranżacja, instrumental lub a cappella” na rozdaniu nagród Grammy w 2015 i 2016 roku. Rok później zdobył kolejną nagrodę za duet z Dolly Parton w jej piosence „Jolene”.

Oprócz wyróżniających się nagród i występów w telewizji, Pentatonix wskoczył na duży ekran z epizodem w przeboju „Pitch Perfect 2”, po drodze wspierając liczne organizacje charytatywne. Po „Evergreen” w 2021 roku, który zgromadził ponad 100 milionów streamów i zgarnął nominację do Grammy, zespół rozpoczął jedną ze swoich największych do tej pory tras koncertowych, „Pentatonix: The Evergreen Christmas Tour”. Pod koniec 2022 roku grupa powróciła z albumem „Holidays Around The World” i udała się w ekscytującą trasę koncertową. W tym roku otrzymali gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. Ich najnowszy album „The Greatest Christmas Hits” będzie promowany podczas trasy „Pentatonix: The Most Wonderful Tour Of The Year”.

Udostępnij