Brenda Lee świętuje 65-lecie świątecznego klasyka

Brenda Lee świętuje 65-lecie świątecznego klasyka

Piosenkę „Rockin’ Around The Christmas Tree” zna chyba każdy. To przy jej dźwiękach Kevin McCallister ratował dom przed złodziejami. Napisany przez Johnny’ego Marksa utwór ukazał się, gdy Brenda Lee miała zaledwie 13 lat. 65 lat później, Lee po raz pierwszy w historii nagrała oficjalny teledysk do piosenki.


Gdy Brenda Lee miała zaledwie 13 lat, ukazał się utwór „Rockin’ Around The Christmas Tree”, który po dzień dzisiejszy stanowi klasyk świąt. W samym zeszłym roku  był drugą najczęściej odtwarzaną piosenką świąteczną z 240 milionami odtworzeń, a niedawno pokrył się 5-krotną platyną.

Po 65 latach Brenda Lee po raz pierwszy w historii nagrała oficjalny teledysk  do piosenki. Klip miał swoją premierę na billboardach CMT, CMT Music i Paramount na nowojorskim Times Square. Do Brendy dołączyły gwiazdy country Tanya Tucker i Trisha Yearwood. W teledysku możemy zobaczyć, jak artystka przygotowuje się do swoich ulubionych świąt – przygotowuje choinkę i piecze ciasteczka. Wizytę składa jej sam Święty Mikołaj.

 

– Tym, którzy znają mnie i wspierają moją muzykę od lat: jestem bardzo dumna, że mogę wypuścić pierwszy w historii teledysk do „Rockin’”. Ta piosenka od zawsze jest dla mnie wyjątkowa – nigdy wcześniej nie sądziłam, że będzie moim popisowym kawałkiem, ale bardzo się z tego cieszę, ponieważ przynosi tyle radości. Pamiętam dzień, w którym nagrałam tę wspaniałą piosenkę Johnny’ego Marksa. Teraz, 65 lat później, jestem tu tylko dzięki wam. Nigdy was wszystkich nie spotkam, ale wiem, że tam jesteście, odkąd byłam małą dziewczynką – dziękuję więc i życzę wszystkim Wesołych Świąt!

– skomentowała Lee.

Artystka podzieliła się specjalną EP-ką „A Rockin’ Christmas with Brenda Lee”, na której poza „Rockin’ Around The Christmas Tree” znalazły się także inne świąteczne hity, takie jak „Santa Claus Is Coming To Town”, „Jingle Bell Rock” „A Marshmallow World” czy „Rockin’ Around The Christmas Tree” w zupełnie nowej odsłonie Filousa.

Lee wykona utwór „Rockin’ Around The Christmas Tree” w nadchodzącym programie NBC „Christmas at the Opry”, który emisja przypadnie na czwartek 7 grudnia.

Autorka takich przebojów jak „Sweet Nothin’s”, „All Alone Am I”, „Break it to Me Gently” i „I’m Sorry” podpisała kontrakt z legendarną wytwórnią Decca Records zanim skończyła 12 lat. Choć odnosiła sukcesy w wielu gatunkach, w tym rockabilly, popie i rocku, Brenda Lee odnalazła się dopiero w muzyce country. Jej najpopularniejszy przebój „Rockin’ Around the Christmas Tree” co roku podbija listy przebojów.

Lee nie tylko sprzedała ponad 100 milionów albumów na całym świecie, ale i przez całą swoją karierę dzieliła scenę z najbardziej szanowanymi wykonawcami na świecie. Jej występ otwierali zaprzyjaźnieni The Beatles, a Elvis Presley tego samego wieczoru zadebiutował w Grand Ole Opry.

Dziewięć kolejnych hitów w pierwszej dziesiątce list przebojów Billboard Hot 100 od 1960 do 1962 roku i rekord dla artystki solowej, którego była posiadaczką przez ponad dwie dekady – to tylko niektóre z jej sukcesów. Nie poprzestała na przebojach „Sunday Sunrise” i „Big Four Poster Bed”. W latach 80. nagrała hit „I Love Her So” w duecie z Georgem Jonesem. Jej twórczość uczyniła ją pierwszą kobietą wprowadzoną do Rock and Roll i Country Music Hall of Fame oraz została nagrodzona statuetką Grammy za całokształt twórczości.

Udostępnij