„Spotkanie Z Gwiazdami” Naszym gościem „KRiSU”.

„Spotkanie Z Gwiazdami” Naszym gościem „KRiSU”.

Muzyka jest dla mnie wszystkim …. bez niej nie byłbym w pełni tym kim jestem… „Music is the soundtrack to my life” – KRiSU – Krzysztof Bańka.

Nie nazwa się muzykiem, gdyż jak mówi: nie mam takiego wykształcenia … Ale robię to co kocham i co przynosi mi wiele radości i spełnienia… Rok 2020 jest dla mnie wyjątkowy, wydaję płytę o tytule “Pamiętaj…” na której znajdziecie 12 wyjątkowych utworów. W swoim życiu zawodowym miałem kontakt z różnymi artystami z mniejszymi jaki i większymi sukcesami na koncie… Nie żałuje niczego tym bardziej tego co już za mną… Najbardziej cenie sobie doświadczenie, które zdobyłem w jakimś stopniu od każdego z kim miałem przyjemność współpracować za co mocno i z całego serca dziękuję….

Najnowszy singiel  “Tolerancja” który premierowo mogliście usłyszeć w naszej stacji i który znajduje się również na naszej liście „top40pl” , pochodzi z nadchodzącego Albumu “Pamiętasz…?”  W utworze wokalnie towarzyszy Krisowi dwóch wspaniałych wokalistów Paweł Nawrocki z zespołu Alergen i Krzysztof Kuchta /Chris Vane. Dynamiczny i różnorodny stylistycznie, skupiający w sobie pop, rock i rap utwór, stwarza klimat pozytywnych odczuć i ukazuje jedność poprzez muzykę.

Tekst mówi o szacunku dla wolności innych ludzi w poglądach, stylu życia, niewpisujących się w „normę”.

“Wystarczy spojrzeć w oczy, czy dostrzec czyjąś duszę, żeby się przekonać, że nie jesteśmy sami.Przekonujemy się, że jest więcej ludzi, myślących i działających jak my.Pomiędzy nami mogą być różne odległości i wydaje nam się, że mniejszy dystans oznacza większą bliskość. Słuchając muzyki, niosącej przekaz uświadamiamy sobie, że nie jesteśmy sami i w grupie możemy osiągnąć więcej, bez podziałów kulturowych, czy etnicznych dążąc do jednego celu.”

Utwór “Tolerancja” jest przypisany do “Muzyki dla szczęścia”, stworzonej przez Krisa dla Fundacji Help Furaha, żeby pokazać, że w nas i muzyce “…to jest siła”.

Więcej o sobie w „Spotkaniu Z Gwiazdami”  opowiada nasz gość :  KRiSU. Rozmawiała Dorota Witkowska-Dziuma

Udostępnij