Zespół SACHIEL w piątkowym Spotkaniu z Gwiazdami w Radio Top.

Zespół SACHIEL w piątkowym Spotkaniu z Gwiazdami w Radio Top.

Sachiel – grupa muzyczna a raczej duet, z Krzeszowa na Dolnym Śląsku.  Projekt powstał 15 maja 2013r. Zwycięzcy siódmej edycji programu Must Be The Music Polska w 2014r, zdobywcy Nagrody Publiczność na tegorocznym ogólnopolskim festiwalu w Kielcach „Scyzoryki Festiwal – Nagrody Artystyczne”.


Zespół Sachiel na początku tworzyła trójka przyjaciół z Krzeszowa – Piotr Bieryt (Neru), Krystian Krok (Czaru) i Anna Bieryt (Ana B.). Ich rapowe kawałki wywołały zachwyt jurorów programu „Must Be The Music”, którzy byli zaskoczeni, że hip-hopowy zespół robi na nich takie wrażenie. Najbardziej zachwycony był chyba Piotr Rogucki, ale docenili ich również Kora (powiedziała, że to pierwszy rapowy występ, który jej się podobał), Adam Sztaba i Elżbieta Zapendowska, która doceniła prawdziwość i szczerość ich muzyki.

Wygrywając, formacja otrzymała 100 tys. złotych oraz kolejne 100 tys. na promocję swojej muzyki w radiu. Dzięki tym pieniądzom zespół mógł rozpocząć nagrania debiutanckiego wydawnictwa.

W roku 2015 z grupy odszedł Krystian Krok i od tej pory zespół stanowią Piotr i Anna Bieryt. Pierwszą odsłoną po zmianach był utwór „Swoją drogą”, który doczekał się teledysku. Kolejnym singlem był utwór „Pozytywnie”.

W 2017 roku 15 grudnia dociera informacja o wypadku samochodowym Piotra. Auto którym jechał wypadło z drogi a Piotr trafił do szpitala.

 

„Żyję i to jest najważniejsze. Jeszcze nie wiem, jak się czuję. Dam znać na dniach”

– pisał Piotr na swoim profilu na fb.

„Na razie utrzymuje się utrata pamięci . Godzinę przed i kilka godzin po wypadku. w głowie pustka….Ale za to teksty pamiętam wszystkie….”

– komentował w kolejnym poście ze szpitalnego łóżka.

Kolejne piosenki którymi podrywali fanów w kolejnych latach to „Love Story” – 2017, „Ponad Chmurami”, „Dotknij Mnie” – 2018,  „Nic Więcej” – 2019 o którym pisaliśmy na naszej stronie, „Tak Jak Ty” – 2020. Ostatni ich singiel „To Ważne”, w którym usłyszeć możemy Zespól Ludowy „Zgoda”, przyniósł im kolejny sukces w postaci nagrody publiczności na tegorocznym finale 12. Ogólnopolskiego Konkursu „Scyzoryki” w Kielcach.

Sachiel

Z Piotrem i Aną Bieryt – grupą SACHIEL – rozmawiała Agnieszka Staszak

Udostępnij