Shania Twain powraca z szóstym albumem „Queen of Me”

Shania Twain powraca z szóstym albumem „Queen of Me”

Pięciokrotna zdobywczyni nagrody Grammy, żywa legenda i najlepiej sprzedająca się artystka w historii muzyki country – Shania Twain – zapowiedziała właśnie album „Queen of Me”, który ukaże się 3 lutego 2023 roku.


Shania Twain z szóstą płytą „Queen of Me”, pierwszą od 2017 roku oraz oficjalnym debiutem w Republic Nashville, oddziale Republic Records.

Shania z radością podzieliła się pierwszą piosenką z płyty, „Last Day of Summer”. Nostalgiczny utwór jest osadzony w ostatnich chwilach uwielbianej pory roku. Delikatna gitara rozpływa się w równym rytmie i godnych wielkiego ekranu smyczkach, gdy Shania wspomina: „The last time we were together / Is the first thing I remember / Every time September comes”.

Shania sprawi, że lato będzie trwać wiecznie.

W zeszłym miesiącu Shania dokonała wielkiego powrotu wraz z singlem „Waking Up Dreaming”. Oprócz wygenerowania 1,8 miliona streamów na Spotify, teledysk osiągnął 1,9 miliona wyświetleń na YouTube. Utwór zdobył szerokie uznanie krytyków m.in. „Vulture”, „Rolling Stone”, „People”, „The Tennessean” czy The TODAY Show, który idealnie podsumował singiel jako „absolutny bop”.

„Waking Up Dreaming” to pierwsze wydawnictwo Shanii od pięciu lat. Jej ostatni album „Now” (2017) został doceniony zarówno przez krytyków, jak i przez publiczność – zajął 1. miejsce na listach Billboard Top 200 i Top Country Albums Chart.

Shania Twain

Nowy singiel jest następstwem przebojowego filmu dokumentalnego „Not Just A Girl”, wyprodukowanym przez Mercury Studios i wyreżyserowanym przez Jossa Crowleya. Aby uczcić premierę dostępnego w serwisie Netflix filmu, Shania wydała składankę „Not Just A Girl (The Highlights)”.

Jak na kobietę renesansu przystało, Shania dołączyła do gwiazdorskiej obsady „Beauty and the Beast: A 30th Celebration” w roli Pani Imbryk. Premiera już 16 grudnia na Disney+.

Shania Twain
Udostępnij