Shakira prezentuje nowy singiel „Acróstico”

Shakira prezentuje nowy singiel „Acróstico”

Shakira, zdobywczyni nagród Grammy i Latin Grammy wydaje nowy singiel „Acróstico”! Artystka wykorzystuje swój kultowy zmysłowy głos i fortepian, aby obnażyć jak najgłębsze emocje. Premierze piosenki towarzyszy oficjalny lyric video.


W ubiegły weekend Shakira została uhonorowana tytułem pierwszej Latynoskiej Kobiety Roku Billboardu podczas gali Mujeres Latinas en la Música znanej jako Latin Women in Music. To już kolejne imponujące osiągnięcie w tym roku. Shakira jako pierwsza artystka dwukrotnie znalazła się szczycie listy Global Top 50 na Spotify oraz dwukrotnie w Top 10 list Billboard 200 i Billboard Hot 100. Ma także dwie najlepiej sprzedające się piosenki pośród kobiecych artystek w języku hiszpańskim na liście Billboard Hot 100: „Music Sessions, Vol. 53” i „TQG”.

Shakira jest najlepiej sprzedającą się latynoską artystką w historii. Nieustannie przeciera szlaki i tworzy nowe hity. W ciągu ostatniego roku ugruntowała swój status legendy dzięki ogromnemu sukcesowi przebojów „Te Felicito”, „Monotonía”, „Music Sessions, Vol. 53” i „TQG”. Teraz Artystka prezentuje nowy singiel „Acróstico”.

Pierwszy tegoroczny singiel „Music Sessions, Vol. 53” z Bizarrap przeszedł do historii debiutując na 1. miejscu na świecie i bijąc 14 rekordów Guinnessa. Utwór stał się najczęściej streamowaną w ciągu jednego dnia piosenką w języku hiszpańskim i miał piąty najlepszy debiut w historii Spotify. W ciągu 24 godzin utwór pobił rekordy na Spotify (ponad 14 mln odtworzeń) i na YouTubie (ponad 52 mln wyświetleń). Duet wykonał piosenkę w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, dając jeden z najczęściej oglądanych występów muzycznych w historii programu.

Shakira to kolumbijska piosenkarka i autorka tekstów. Sprzedała ponad 85 milionów płyt na całym świecie. Jest zdobywczynią wielu nagród, w tym trzech Grammy, dwunastu Latin Grammy oraz World Music Awards, American Music Awards i Billboard Music Awards. Shakira jest jedyną artystką z Ameryki Południowej, która miała #1 na liście przebojów w Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie 4 z 20 najlepiej sprzedających się hitów ostatniej dekady i należy do 10 najlepszych wykonawców YouTube z ponad 20 miliardami wyświetleń.

Ostatni album Shakiry „El Dorado” znalazł się na pierwszym miejscu w iTunes w 37 krajach. Zdobył także nagrodę dla najlepszego popowego albumu wokalnego na rozdaniu Latin Grammy Awards 2017 oraz dla najlepszego popowego albumu latynoskiego na rozdaniu nagród Grammy w 2018 roku. Płyta zgromadziła do tej pory ponad 10 miliardów odtworzeń w serwisach streamingowych i znajduje się wśród najczęściej odtwarzanych kobiecych albumów wszech czasów. W listopadzie 2018 roku Shakira zakończyła niezwykle udaną trasę „El Dorado World Tour”. Jej występ z J. Lo na Super Bowl LIV zdobył cztery nominacje do Emmy i stał się najpopularniejszym Halftime Show na YouTubie.

Jej singiel „Monotonía” z udziałem Ozuny pobił rekordy, stając się największym debiutem w języku hiszpańskim w 2022 roku, największym solowym kobiecym debiutem na YouTubie i największym debiutem w dotychczasowej karierze artystki. Także „Music Sessions, Vol. 53” przeszedł do historii Spotify i YouTube’a, debiutując na 9. miejscu listy Billboard Hot 100. Artystka pracuje obecnie nad kolejnym albumem studyjnym.

Udostępnij