Becky Hill mierzy się z „Side Effects” toksycznego związku

Becky Hill mierzy się z „Side Effects” toksycznego związku

Dwukrotna laureatka nagrody BRIT, Becky Hill, ma już ponad 7 miliardów streamów na koncie. Teraz wkracza w ekscytujący nowy rozdział kariery z pierwszym tegorocznym wydawnictwem – nowym singlem „Side Effects”.


Becky Hill, dwukrotna laureatka nagrody BRIT, najnowsze wydawnictwo „Side Effects”, napisała z przyjacielem i współpracownikiem Lewisem Thompsonem. Para pracowała wcześniej nad hitami z Davidem Guettą „Remember” i „Crazy What Love Can Do”. Produkcją zajęli się Jon Shave oraz długoletni współpracownicy, Karen Poole i MNEK, którzy są również odpowiedzialni za chórki.

„Side Effects” stanowi deklarację planów Becky na najbliższe miesiące. Artystka ma niezaprzeczalny talent wokalny, który łączy z uzależniającymi hookami i porywającą elektroniką. Tytułowe „skutki uboczne” to duchy zakończonego związku, które trzymają nas w miejscu, gdy chcemy ruszyć dalej.

Premierze „Side Effects” towarzyszy teledysk w reżyserii KC Locke (Stormzy, Ed Sheeran, David Guetta). W klipie możemy zobaczyć Becky, która próbuje uciec od trzymających się jej skutków ubocznych toksycznej relacji.

 

– Od ponad roku nie wydałam solowego materiału, więc wyjście z nory po wygraniu drugiej nagrody BRIT jest bardzo ekscytujące! W tym roku zagram na najlepszych festiwalach w Wielkiej Brytanii i nie mogę się doczekać, aż ludzie będą śpiewać ze mną nową piosenkę. Nagrałam „Side Effects” z moimi ulubionymi ludźmi z branży. Naprawdę wydaje się, że to początek nowego rozdziału w mojej sztuce. Album drugi, nadchodzimy!

–  komentuje Becky

Poza największymi brytyjskimi festiwalami, 30 maja artystka rozpocznie rezydenturę YOU / ME / US na Ibizie. W zeszłym roku show przyciągnęło ogromne tłumy.

Becky Hill po raz pierwszy zwróciła na siebie uwagę w utworze Wilkinsona „Afterglow”. Stale powracała do Top 10 z takimi hitami, jak „Gecko (Overdrive)” z Oliverem Heldensem (#1), „Wish You Well” z Sigalą (#8), „Remember” z Davidem Guettą (#3) i „Crazy What Love Can Do” z Davidem Guettą i Ellą Henderson (#5) oraz do Top 20 z kolejnymi sześcioma singlami. Współpracowała już z takimi nazwiskami jak Joel Corry, Galantis, Sigala, MK, Jonas Blue i Tiesto.

Jej debiutancki album z 2021 roku „Only Honest On The Weekend” zadebiutował na 7. miejscu i pokrył się złotem. Oprócz dwóch nagród BRIT, Becky zdobyła także dwie nagrody ASCAP London Music Awards za „False Alarm” i „Lose Control” oraz nagrodę dla Najlepszej artystki na gali O2 Silver Clef Awards 2022. W 2022 roku wspięła się na szczyt amerykańskiego radia z czterema hitami #1 – „Run”, „Crazy What Love Can Do”, „History” i „Words”.

Udostępnij