Daria Zawiałow w Hollywood! Artystka powraca po krótkiej przerwie w nowej, eterycznej odsłonie!

Daria Zawiałow w Hollywood! Artystka powraca po krótkiej przerwie w nowej, eterycznej odsłonie!

To bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych premier singlowych tego roku! Daria Zawiałow z nową produkcją „Fifi Hollywood”.


Od premiery ostatniego albumu – „Wojny i Noce” minęły blisko dwa lata, a w międzyczasie Daria Zawiałow zdążyła odebrać trzy Fryderyki, nagrodę MTV Europe Music Awards, zagrać kilkadziesiąt koncertów na największych scenach w Polsce oraz współtworzyć jeden z największych hitów ostatnich lat – „I Ciebie też, bardzo”, który zdążył wygenerować ponad 150 milionów odsłuchań we wszystkich serwisach streamingowych!

Wzmianki o nowym utworze Darii zaczęły pojawiać się jeszcze w 2022 roku, gdy artystka podczas rozmowy z Karolem Paciorkiem w podcaście Imponderabilia precyzyjnie podała datę premiery singla zapowiadającego nowy krążek. Przez te kilka miesięcy Daria pieczołowicie pracowała nad nowym materiałem oraz ładowała baterie przed kolejnymi trasami koncertowymi i promocyjnymi.

Bądź co bądź, krótka przerwa artystyczna wokalistki zaowocowała zupełnie nową energią i jakością w jej dorobku. To między innymi zasługa Bartosza Dziedzica – producenta odpowiedzialnego za legendarne już płyty tj. „Granda” Brodki czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło. „FIFI HOLLYWOOD” z rozdziału 92’ to pierwszy owoc ich współpracy.

To także pierwszy raz kiedy Daria do pracy nad swoim solowym materiałem zaprosiła innego producenta niż cenionego w branży, a prywatnie wieloletniego przyjaciela – Michała Kusha.

 

– Teksty na nowym albumie będą bardziej wprost, bez owijania w bawełnę i z przymrużeniem oka. Postanowiłam wyjść tym razem z roli narratora i skupić się na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach.

– zapowiada Daria

Klip oraz zdjęcia promujące „FIFI HOLLYWOOD” powstały w Los Angeles, do którego Daria bezpośrednio się odwołuje w refrenie utworu. Piosence towarzyszy filmowy teledysk w którym widzimy Miasto Aniołów z nieco brudniejszej i bardziej surowej perspektywy niż zazwyczaj.

Stany Zjednoczone to kolejny przystanek na muzycznej mapie artystki. Koncepty poprzednich dwóch projektów Darii były inspirowane Helsinkami oraz kulturą japońską.

Trzy tygodnie po premierze singla – 3 czerwca – Daria zagra przedpremierowo kilka utworów z nowej płyty na Orange Warsaw Festival! Tym samym, artystka umacnia sobotni line-up, dołączając do grona takich artystów jak The 1975, Ellie Goulding czy Oki. Kolejne koncertowe ogłoszenia z udziałem Darii już niebawem.

W dniu premiery nowego singla Daria rozpoczęła również komunikację na kolejnym kanale – Tik Toku. W pierwszym, powitalnym materiale zaprasza użytkowników do obserwowania jej losów. 

Udostępnij