Queen z teledyskiem do odnalezionego „Face It Alone”

Queen z teledyskiem do odnalezionego „Face It Alone”

Queen z pierwszą od ponad 8 lat piosenką „Face It Alone” z wokalem Freddiego Mercury’ego. Nowy teledysk w reżyserii Simona Luptona nadaje jej wizualnego wymiaru.


Queen publikuje „Face It Alone”. Nagranie powstało podczas sesji zespołu w 1988 roku do albumu „The Miracle” – przedostatniego krążka, który ukazał się za życia Freddiego Mercury’ego.

– Niezależnie od tego, jak interpretujemy tekst, zamiarem było stworzenie optymistycznego teledysku. To celebracja okresu, w którym została nagrana ta piosenka – jednego z najbardziej płodnych i spójnych w historii zespołu

– mówią muzycy.

Trzy dekady później, jako zaufany współpracownik Queen, Simon Lupton uchwycił siłę piosenki w dramatycznym klipie, który porusza tematykę samotności, odwagi i mocy przyjaźni. 

– Znaczenie piosenki zostało zinterpretowane tak, że gdy w twoim życiu wydarzy się coś tragicznego, pierwszym instynktem jest otoczenie się tym, co jest dla ciebie najdroższe

– To właśnie oddanie się swojej pracy i towarzystwo kolegów z zespołu dało Freddiemu tę kontrolę. Oczywiście w końcu sam musisz stawić temu czoła – ale otaczający cię bliscy mogą pomóc ci sobie z tym poradzić.

– wyjaśnia.

Od pionierskich animacji, po odtworzenie uwielbianego przez zespół Mountain Studios w Montreux, wraz z działającymi na wyobraźnię wizualami stworzonymi w czasach ery „The Miracle”, nowy klip do „Face It Alone” jest idealnym uzupełnieniem nowoodkrytej ballady, którą Roger Taylor nazywa „małym klejnocikiem”.

Utwór znajdzie się na nadchodzącym „Queen The Miracle Collector’s Edition”, który ukaże się 18 listopada. Poza „Face It Alone”, specjalny boks zawiera pięć niesłyszanych wcześniej utworów Queen: ,,Dog With A Bone”, „I Guess We’re Falling Out”, „You Know You Belong To Me”, „When Love Breaks Up” i „Water”.

Queen - Face It Alone
Udostępnij