Po meczu z Hiszpanią. Glik: pokazaliśmy wielki charakter, turniej dopiero się zaczyna

Po meczu z Hiszpanią. Glik: pokazaliśmy wielki charakter, turniej dopiero się zaczyna

W tylko dobrym humorze po spotkaniu z Hiszpanią mógł być Kamil Glik. Reprezentacja Polski zremisowała w meczu o wszystko 1:1 i wciąż ma szanse na wyjście z grupy E Euro 2020. – Z lekkim opóźnieniem, ale ten turniej dopiero się dla nas zaczyna – zapowiedział na antenie Telewizji Polskiej Glik.

euro 2020 mistrzostwa europy

Po porażce ze Słowacją 1:2 na inaugurację rywalizacji w grupie E biało-czerwoni dzięki sobotniemu remisowi wciąż liczą się w walce o awans do 1/8 finału. Niezbędne w tym celu będzie pokonanie w środę Szwecji.

Przed tym meczem mało kto w nas wierzył, ale ja wierzyłem. Czasami trzeba zrobić dwa kroki w tył, żeby później zrobić kolejne do przodu. To była taka reprezentacja Polski, do jakiej się przyzwyczailiśmy. Graliśmy dobrze w defensywie. Oczywiście, trochę szczęścia trzeba mieć i to samo mówiłem na konferencji. Dzisiaj nam dopisało, bo rywale nie strzelili rzutu karnego. Zabrakło go z kolei przy strzale Karola Świderskiego i Roberta (Lewandowskiego). Cieszę się, że prawdziwy finał zagramy ze Szwedami – skomentował 33-letni piłkarz włoskiego Benevento, Kamil Glik.

Nie ukrywał, że cieszyła go postawa zespołu w spotkaniu z Hiszpanią.

Pokazaliśmy wielki charakter, momentami trochę też niezłej piłki i tej konsekwencji, z której reprezentacja Polski zawsze była znana. Mam nadzieję, że taką ją też zapamiętamy po tym turnieju – dodał. „Wielu we mnie wątpiło”

Podkreślił też, że nieszczególnie przejmuje się krytyką mediów i kibiców, która spada na niego po mniej udanych występach.

Glik po meczu z Hiszpania

Przez trzy czwarte mojej kariery bardzo wielu ludzi we mnie wątpiło. Dzisiaj mam 33 lata, ponad 80 spotkań w reprezentacji, gram cały czas na, wydaje mi się, dość niezłym poziomie. Dla mnie najważniejsze jest to, że wierzę w siebie ja sam, wierzą trenerzy, dyrektorzy sportowi i moja rodzina, co jest oczywiście najważniejsze, a reszta jest tylko dodatkiem – zaznaczył.

W tabeli grupy E prowadzi Szwecja z czterema punktami, druga Słowacja ma trzy, Hiszpania – dwa, a Polska – jeden.

Screenshot 2021 06 20 at 10 57 02 Glik pokazalismy wielki charakter turniej dopiero sie zaczyna
Screenshot 2021 06 20 at 10 57 55 Glik pokazalismy wielki charakter turniej dopiero sie zaczyna

Źródło: PAP, eurosport.pl

Udostępnij