Paulo Sousa nie straci posady po Euro 2020. Boniek: „Ja go na pewno nie zwolnię”

Paulo Sousa nie straci posady po Euro 2020. Boniek: „Ja go na pewno nie zwolnię”

Zbigniew Boniek potwierdził w czwartek około godziny 11:00 czasu polskiego, że praca Paulo Sousy jako trenera reprezentacji Polski nie jest zależna od wyniku, jaki biało-czerwoni osiągną na Euro 2020. – Ja go na pewno nie zwolnię. Chciałbym, żebyśmy w Polsce mieli 10-15 takich trenerów jak on – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na konferencji prasowej.


Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zapowiedział na krótkiej konferencji prasowej przed czwartkowym treningiem reprezentacji Polski przed meczem z Hiszpanią, że nie zamierza zwolnić selekcjonera Paulo Sousy, nawet jeśli Portugalczyk nie osiągnie z biało-czerwonymi korzystnego rezultatu na Euro 2020.

Pytany o dotychczasową postawę Polaków na mistrzostwach Europy wyznał, jakby nieco na usprawiedliwienie, że nie przypomina sobie, by nasza kadra dobrze zaczęła jakikolwiek turniej.

 

– Nie przypominam sobie, żeby reprezentacja po porażce w pierwszym meczu osiągnęła dobry wynik, ale to nie znaczy, że nie możemy mieć marzeń. Mamy dobrego, fajnego i mądrego trenera, ale na razie to „nie odpala”

powiedział na briefingu prasowym prezes PZPN-u.

Boniek zatrudnił Sousę w roli szkoleniowca reprezentacji Polski w styczniu 2021 roku. Portugalczyk podpisał kontrakt do końca listopada 2021 roku i otrzymał od prezesa jasny cel – awans co najmniej do baraży w eliminacjach do mistrzostw świata 2022. Dzisiaj Boniek potwierdził, że mimo rozczarowującego początku Euro 2020 w wykonaniu Polaków, nie zamierza przedwcześnie zwalniać portugalskiego trenera.

 

– Posada Paulo Sousy nie jest uzależniona od wyniku na Euro. Ja go na pewno nie zwolnię. Chciałbym, żebyśmy w Polsce mieli 10-15 takich trenerów jak on

– przyznał.

Prezes PZPN-u odniósł się również do popularnego w ostatnich kilkunastu godzinach vloga na profilu „Łączy nas piłka” na YouTube’ie, który odsłania kulisy meczu Polska – Słowacja. Na pokazanej na wideo odprawie przedmeczowej Sousa opisał szczegółowo, w jaki sposób trzeba wystrzegać się Milana Skriniara przy stałych fragmentach gry. Dokładnie w taki sposób biało-czerwoni stracili bramkę ze Słowakami kilka godzin później.

 

– Nie oglądałem jeszcze tego vloga. Gol Skriniara był błędem wszystkich naszych zawodników

zakończył Boniek.

Warto dodać, że Zbigniew Boniek kończy swoją kadencję w roli prezesa PZPN-u 18 sierpnia, a więc po tym terminie o przyszłości selekcjonera będzie decydował już nowy szef. Następcą Bońka zostanie najprawdopodobniej ktoś z dwójki Marek Koźmiński – Cezary Kulesza.

Polska – Hiszpania: Kiedy i o której mecz?

Mecz Polska – Hiszpania odbędzie się w sobotę, 19 czerwca, o godzinie 21:00, na stadionie La Cartuja w Sewilli, przypominamy że czasu brytyjskiego o godzinie 20:00.

Udostępnij