Nocne zmory IGO

Nocne zmory IGO

18 listopada premiera debiutanckiej solowej płyty artysty zatytułowanej po prostu „IGO”, a dzisiaj artysta wraca z teledyskiem do „Nie może być inaczej”. 


Dokładnie 10 dni temu Igo zrobił nam niespodziankę i tuż przed premierą płyty wypuścił kawałek „Nie może być inaczej”, który powstał w kooperacji z Magierą, jednym z czołowych polskich producentów muzycznych. Dzisiaj wraca z kolejnym smaczkiem – klipem do tego utworu.

„Nie może być inaczej” to bardzo mocny w treści utwór o walce z samym sobą i o pracy jaką trzeba włożyć, by dać szczęście osobie, dla której jest się całym światem oraz kolejny dowód na to, jak osobista będzie to płyta. Klip w reżyserii Michała Jagiełły dodatkowo wzmaga w nas to wrażenie.

 

– Głównym założeniem jest, aby przedstawić historię człowieka, który chce „oddać swoje wspomnienia”. Jest to obraz bardziej fabularny niż performance’owy, okraszony trochę w niepokojach surrealizm w nocnym klimacie, z nutką romantyzmu

– opisuje reżyser.

Historia IGO grającego w klipie ukazuje człowieka, który mierzy się z własnymi wspomnieniami. Nie wszystko w życiu układa się tak, jak byśmy chcieli. Na naszej drodze do szczęścia stają czasem zupełnie przyziemne sprawy, zwykłe różnice zdań urastają do rangi niedających się pokonać przeszkód. Najłatwiej byłoby pozbyć się tych uczuć, wymazać z pamięci to, co złe, zacząć od zera z czystą kartą, zamiast podjąć walkę – także o siebie. Ale czy to rzeczywiście jest dobre wyjście?

Album zatytułowany po prostu IGO ukaże się 18.11, ale niecierpliwi mogą go już kupić w przedsprzedaży na empik.com.

IGO - IGO
IGO – IGO – PREMIERA 18.11.2022

W dniu premiery albumu rozpoczyna się również trasa koncertowa promująca krążek. Tej jesieni Igo odwiedzi dziesięć miast, serwując słuchaczom muzykę na żywo tworzoną przy udziale najlepszych polskich muzyków.

18.11 / Szczecin/ GOKSiR Przecław

20.11 / Wrocław / A2

24.11 / Łódź / Wytwórnia

25.11 / Gdańsk / Stary Maneż

27.11 / Lublin / Cenrum Spotkania Kultur

03.12 / Bydgoszcz / Fabryka Lloyda

04.12 / Poznań / Tama

06.12 / Kraków / Klub Studio

11.12 / Warszawa / Progresja

12.12 / Katowice / Miasto Ogrodów

Bilety na wszystkie koncert dostępne są jeszcze na: TUTAJ

Udostępnij