CRAWLERS wydają debiutancki mixtape „Loud Without Noise”

CRAWLERS wydają debiutancki mixtape „Loud Without Noise”

Grupa Crawlers z Liverpoolu prezentuje nowy mixtape „Loud Without Noise”. Eksplorując początki dorosłości, wydawnictwo doskonale wpisuje się w repertuar zespołu, pełen niebinarnej, feministycznej perspektywy. Premierze towarzyszy oszałamiający teledysk do najnowszego singla „Too Soon”, w którym artyści wędrują pomiędzy przechodniami.

Intrygujący klip wzmocniony jest ujęciami zespołu występującego w opuszczonym domu. Wizualizacja odzwierciedla klimat utworu, który, jak mówi Holly Minto, został napisany, gdy była w stanie dysocjacji i skupiała się na gniewie obecnym w związku. 

Jak zawsze pewni siebie, CRAWLERS pokazują, co znaczy przekraczanie własnych granic, aby uzyskać autonomię nad swoim ciałem, seksualnością i emocjami. „Loud Without Noise” prezentuje ich potencjał, od postpunkowych gitar w głównym singlu „Fuck Me”, aż po delikatną akustykę zamykającego utworu „Hang Me Like Jesus”. Wciąż doskonaląc swój kunszt, zespół jest na dobrej drodze, by określić własne, indywidualne brzmienie. Rozpoczynając nowy muzyczny rozdział udowadniają fanom, że mają wszystko, czego potrzeba, by przejąć świat. Ich wyjątkowa mieszanka eksperymentalnych dźwięków przemówi do wewnętrznego buntownika, który drzemie w każdym z nas.

„Loud Without Noise” to debiutancki mixtape CRAWLERS wydany za pośrednictwem Polydor Records. Zespół od 2018 roku konsekwentnie buduje bazę oddanych fanów na całym świecie, od pierwszych koncertów w okolicach Merseyside. Wieści wkrótce zaczęły się rozprzestrzeniać: CRAWLERS przyciągnęli już 650 tys. obserwujących na TikToku. Ich talent do łączenia własnych opowieści z wpadającą w ucho muzyką podbił serca publiki. 

 

– Naprawdę trudno jest znaleźć bezpieczną przestrzeń, szczególnie młodym queerowym osobom i innym niedostatecznie reprezentowanym grupom, a możliwość wykorzystania naszej platformy i przekraczania granic jest czymś, na co z niecierpliwością czekamy

– mówią artyści.

 

Ich debiutancka EP-ka, która ukazała się w październiku 2021 roku, dotychczas zgromadziła ponad 38 mln streamów na Spotify i 1,8 mln wyświetleń na YouTubie, zapewniając zespołowi ich pierwszy hit „Come Over (Again)”. Utwór trafił do oficjalnego zestawienia najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii wyłącznie dzięki wsparciu słuchaczy.

Po podpisaniu kontraktu w styczniu, zespół wydał singiel „I Can’t Drive”, który zdobył uznanie Jacka Saundersa z Radio 1 (Piosenka tygodnia) oraz dziennikarzy „NME”, „Kerrang”, „Clash”, „DIY” czy „Sunday Times Culture”. W maju grupa wspierała My Chemical Romance, a następnie udała się w wyprzedaną trasę po Ameryce Północnej. Tej jesieni znów podbijają serca brytyjskiej publiczności.

CRAWLERS tworzą: Holly Minto (ona/ich), Amy Woodall (ona/jej), Liv Kettle (ona/ich) i Harry Breen (on/jego).

Udostępnij