Regard i Drop G łączą siły w nowej współpracy

Regard i Drop G łączą siły w nowej współpracy

Nominowany do nagrody BRIT DJ i producent Regard połączył siły z DJ-em i producentem z Kosowa, Drop G, w nowym klubowym singlu „No Love For You”.


Regard w „No Love For You” powraca do deep house’owego brzmienia, dzięki któremu odniósł swój wczesny sukces. Tym samym Drop G dołącza do jego imponującej listy współpracowników, obejmującej już Years & Years, RAYE, Troye’a Sivana, Tate McRae i Kwabsa. Najnowsze wydawnictwo to także zapowiedź nadchodzącego koncertu w londyńskim Ministry of Sound Club 11 listopada.

Duet może pochwalić się łącznym zasięgiem ponad 2,5 miliona subskrybentów na YouTubie i ponad pół milionem obserwujących w mediach społecznościowych. Sam Regard ma na koncie 5 miliardów streamów, 15 milionów sprzedanych singli oraz złote i platynowe certyfikaty w ponad 30 krajach. Jego wydawnictwa za pośrednictwem Ministry of Sound już pięć razy z rzędu zajęły 1. miejsce na amerykańskiej liście Dance Radio Airplay.

Regard & Drop-G
Regard & Drop-G

Regard znalazł swój pseudonim artystyczny zupełnie przez przypadek. Słowo „regarder” (patrzeć) przyszło do DJ-a podczas lekcji francuskiego w liceum i stało się rdzeniem jego muzyki. „Kiedy występuję”, mówi, „patrzę na ludzi i na to, jak czują muzykę”. Miksy deep house Regarda składają się bowiem nie tylko z dźwięku, ale i z obrazu, a jego występy to wzajemna, intymna relacja między DJ-em a publicznością. Kosowski DJ i producent przyciągnął światową uwagę w 2019 roku swoim debiutanckim singlem „Ride It”, który szturmem podbił TikToka i stał się międzynarodowym hitem. Następnie Regard wydał drugi, nominowany do BRIT singiel, „Secrets” z piosenkarką z południowego Londynu – RAYE. Artysta ponad 10 razy znalazł się w Top 10 na całym świecie, a w Wielkiej Brytanii „Ride It” sprzedał do tej pory ponad 1,7 miliona płyt (2x platyna). „Secrets” otrzymał niedawno status platyny i osiągnął ponad 500 milionów streamów. Singiel „You” z Troye Sivanem i Tate McRae ma już 480 milionów odtworzeń, zajął 1. miejsce na TikToku w Wielkiej Brytanii i był najdłużej utrzymującym się #1 na amerykańskiej liście Hot Dance/Electronic Songs w 2021 roku. Regard ma na koncie pięć hitów #1 w Stanach Zjednoczonych, 5 miliardów łączonych streamów i 15 milionów sprzedanych singli na całym świecie.

Drop G wybrał swój pseudonim po rozmowie z Regardem – zainspirowany gatunkiem, w którym tworzy i pierwszą literą swojego imienia Gzim. Odkąd zadebiutował w 2013 roku, zgromadził już ponad milion subskrybentów na YouTube i ponad 150 tysięcy obserwujących w social mediach. Choć dziś występuje dla tłumów na całym świecie, jego publiczność nie zawsze była tak liczna.  Dorastał jako najmłodsze dziecko i jedyny syn ogrodnika i gospodyni w kosowskim miasteczku Lipljan. Dzieciństwo umilała mu muzyka takich legend, jak Michael Jackson, George Michael czy John Lennon. Inspirację czerpał także z amerykańskiego hip-hopu i R&B oraz twórczości króla elektroniki, Tiësto. Nieprzeciętny gust muzyczny młodego Gzima przekłada się dziś na szerokie horyzonty jego twórczości.

Udostępnij