Nikola Warda, legniczanka, z premierą „Bądź”, a w sobotę powalczy w Wielkim Finale Szansy na Sukces.

Nikola Warda, legniczanka, z premierą „Bądź”, a w sobotę powalczy w Wielkim Finale Szansy na Sukces.

Nikola Warda, młoda utalentowana wokalistka, z Szczedrzykowic koło Legnicy, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Uczestniczka wielu programów talent-show, Mam Talent, Bitwa na Głosy, Must Be The Music, The Voice of Poland i Szansa na Sukces, z premierą najnowszego singla „Bądź”.

Przed nami zapowiadana gorąca premiera. A w rolach głównych legniczanka Nikola Warda. Nikola wzięła udział w programie „Szansa na sukces” i zaśpiewała piosenkę zespołu Lombard, a całe wydarzenie mogliśmy oglądać 14 listopada na ekranach telewizorów.

Nikola Warda to młoda utalentowana wokalistka, z Szczedrzykowic koło Legnicy, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Uczestniczka programów Mam Talent, Bitwa na Głosy, Must Be The Music, The Voice of Poland i Szansa na Sukces.

Ten ostatni przyniósł Nikoli sukces i ogromny rozgłos. Uczestnicy odcinka „Szansy na sukces” w którym wystąpiła Nikola Warda, zmierzyli się z repertuarem legendarnego zespołu Lombard, który powstały w 1981 roku w Poznaniu. Grupa wylansowała wiele przebojów, największe z nich to „Przeżyj to sam” do słów Andrzeja Sobczaka i „Szklana pogoda”, do tekstu Marka Dutkiewicza.

W studiu „Szansy na sukces” pojawił się obecny skład zespołu: Marta Cugier – wokalistka i autorka tekstów, Grzegorz Stróżniak – wokalista, klawiszowiec i lider zespołu, Łukasz Kulczak – wirtuoz gitary, Paweł „Kosa” Kosicki – gitarzysta i basista oraz Bartek Krawczak – mistrz perkusji.

Nikola Warda wykonała najsłynniejszy przebój „Przeżyj to sam”, którym zachwyciła jurorów. Utalentowana legniczanka jednogłośnie wygrała odcinek! Teraz przygotowuje się do Wielkiego Finału, w którym zmierzy się dwanaścioro zwycięzców poprzednich edycji. Finał odbędzie się w najbliższą sobotę 18 grudnia b.r. o godz. 20:00 w TVP2. Jeśli legnicka artystka zwycięży w finale, wystąpi podczas 59. „Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej” w Opolu, w koncercie „Debiuty”.

” Miłością do muzyki zaraził mnie tata. W wieku 8 lat pierwszy raz wzięłam udział w konkursie piosenki żeglarskiej – śpiewałam i grałam na gitarze, która była wtedy większa ode mnie. I tak się to wszystko zaczęło. Jestem absolwentką szkoły muzycznej II st. w klasie gitary klasycznej. W lipcu obroniłam tytuł magistra Muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Na co dzień koncertuję z moim zespołem, tworząc projekty „Damy Rocka”, „Tribute to Osiecka” i „W magicznym świecie Disneya”. Spełniam się również w roli nauczyciela muzyki w szkole podstawowej, a także prowadzę zajęcia wokalne i muzyczne z elementami muzykoterapii w ośrodku kultury. Zaraz po muzyce moją pasją jest sport. Uwielbiam jeździć na rowerze i planować długie wyprawy po Polsce, podczas których pokonuje setki kilometrów. Jestem również miłośniczką górskich wędrówek, jogi i pływania na desce SUP. W tym roku światło dzienne ujrzały moje trzy single. Aktualnie jestem na etapie nagrań i pracy nad autorską płytą, której wydanie od kilku lat jest moim największym marzeniem. Moje plany na przyszłość są ściśle związane ze sceną – występy dla publiczności dają mi najwięcej szczęścia i satysfakcji.”

Nikola nawiązała jakiś czas temu współpracę z wrocławską wytwórnią Dasz Radę i znanym kompozytorem i producentem muzycznym, Łukaszem Bzowskim.

” Zawsze podziwiałam umiejętności i wrażliwość muzyczną Łukasza. Niezmiernie się cieszę, że mam okazję pracować u jego boku, uczyć się i rozwijać”

– mówi nam Nikola

Nowy utwór „Bądź” został skomponowany przez Łukasza Bzowskiego, we współpracy z Nikolą, która była odpowiedzialna za linię melodyczną.

Utwór „Bądź” to lekka, popowa kompozycja przepełniona emocjami i kobiecością, i znajdzie się na mojej debiutanckiej płycie”

Nikola

Miksem i masteringiem utworu zajął się Michał “Eprom” Baj, który jest jednym z czołowych inżynierów dźwięku w Polsce, współpracował m.in. z Fisz Emade, GrubSon, Krzysztofem Zalewskim, Robertem Cichym, Jareckim, i Peją.

Klip do utworu stworzyli bardzo młodzi i kreatywni ludzie: Julia Łebek, Jacek Bielak i Piotr Cudak. Został zrealizowany w pięknej scenerii budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu przy restauracji „Stacja Dizajn”.

Udostępnij