Agnieszka Musiał naszym gościem w spotkaniu z gwiazdą i „Co Autor miał na myśli. Historie pisane piosenkami”

Agnieszka Musiał naszym gościem w spotkaniu z gwiazdą i „Co Autor miał na myśli. Historie pisane piosenkami”

Naszym gościem jest Agnieszka Musiał – półkrwi góralka, urodzona i mieszkająca w Bolesławcu na Dolnym Śląsku (21 stycznia 1985r.).


Agnieszka Musiał jest prawnuczką Leopolda Balcy, multi-instrumentalisty, twórcy kultury muzycznej Podbeskidzia, jak również spokrewniona z Otokarem Balcy, operatorem dźwięku w kultowych polskich bajkach m.in. Reksio, Bolek i Lolek.

Studiowała filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim. Absolwentka Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (2013 r.). Wykładowca wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach (2015-2016) oraz w Szkole Muzycznej II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie (od 2014).

Na początku kariery scenicznej pracowała jako muzyk sesyjny. Od 2010 r. koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Kanadzie, Niemczech, Belgii i na Ukrainie.   W 2016 roku nagrała polskie wersje wokali do spektaklu Baletu Magnificat z USA.

W maju 2017 r. ukazał się jej debiutancki album pt. “Błogo”, na który składa się 11 utworów. Komponuje oraz tworzy teksty nie tylko własnych utworów, ale także dla innych artystów. Jej głos można usłyszeć na wielu albumach jak np. w singlu Kamila Bednarka „Bądź Przy Mnie” który uzyskał status Złotej Płyty.

W sierpniu ukazał się nowy singiel Agnieszki „Prom”, który jak wszystkie jej piosenki, podbija serca słuchaczy. Jak powstała piosenka, skąd artystka czerpie inspiracje? O historii piosenek, twórczości artystycznej i życiu Agnieszki Musiał opowie sama artystka, a rozmawia z gwiazdą Marcin Szczurski.

Udostępnij