Stashka w rozmowie na żywo i gorąca premiera piosenki „Na Wodzie”. Spotkanie z Gwiazdami.

Stashka w rozmowie na żywo i gorąca premiera piosenki „Na Wodzie”. Spotkanie z Gwiazdami.

Naszym gościem Stashka – Katarzyna Hain z domu Stasiak ur. 6 lipca 1984 w Szczytnie – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów.


Kasia pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach; jej pradziadek był organistą, dziadek był śpiewakiem, ojciec grał na akordeonie i pianinie.

W wieku siedmiu lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia w Szczytnie. Samodzielnie opanowała też podstawy gry na gitarze. Swoją edukację muzyczną kontynuowała na wydziale wokalnym w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Olsztynie. W międzyczasie koncertowała w zespole cygańskim Hitano.

Podczas studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które ukończyła na kierunku muzykologii, aktywnie udzielała się w Chórze Akademickim tego uniwersytetu pod dyrekcją Jacka Sykulskiego.

Kariera muzyczna

Na początku kariery wspierała wokalnie artystów, takich jak Anna Wyszkoni, Zakopower, Marika, Kasia Cerekwicka, Mezo, Kasia Wilk, Natalia Lesz, Monika Brodka, Sidney Polak, Vavamuffin, Pablopavo, Plastic, Abradab czy Andrzej Smolik.

W 2013 z piosenką „Na skraj świata” wzięła udział w konkursie SuperPremiery podczas 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym samym roku z piosenką wygrała plebiscyt radiowy Przebojem na antenę. W 2014 reprezentowała Polskę podczas Bałtyckiego Festiwalu Piosenki w Karlshamn. W finale zaśpiewała utwory „Chcę kochać” oraz „Babe Babe I Love You” i zajęła pierwsze miejsce, a także zdobyła nagrodę publiczności.

Pod koniec sierpnia 2015 wydała debiutancki minialbum pt. Nim dalej pójdę, na którym umieściła pięć utworów, w tym single „Chcę kochać” i „Ocean myśli”. 18 marca 2016 wydała debiutancki album studyjny pt. Naturalnie. W styczniu 2018 bez powodzenia zgłosiła się do krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W styczniu 2020 wzięła udział w programie Szansa na sukces. Eurowizja 2020, wyłaniającym reprezentanta Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Prowadzi dziecięcy zespół wokalny MazurKids w Szczytnie. Na swoim muzycznym koncie kariery artystycznej posiada albumy:

  • studyjny „Naturalnie”

oraz single

  • 2012 – „Zegar”
  • 2013 – „Na skraj świata”
  • 2013 – „Pełna miłości”
  • 2014 – „Chcę kochać”
  • 2015 – „Ocean myśli”
  • 2018 – „Nic do stracenia”

Opowiedziała nam o sobie dużo więcej, o najnowszej piosence „Na Wodzie” która dzisiaj jest Piosenką Dnia w naszej stacji, a także zdradziła nam szczegóły nadchodzącego albumu „Stashka-Historie”. Cała rozmowa poniżej, a z Gwiazdą rozmawiał Tomek Węcławski.

Udostępnij