Model pociągu odtworzył rekordową melodię na 2840 kieliszkach z wodą.

Model pociągu odtworzył rekordową melodię na 2840 kieliszkach z wodą.

„Miniatur Wunderland”, hamburska atrakcja, w której znajduje się największy zestaw modeli pociągów i największa makieta z modelami pociągów, pobiła kolejny rekord.


Atrakcja była zamknięta od prawie roku z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, ale czas dał zespołowi Miniatur Wunderland możliwość ustanowienia nowego rekordu świata Guinnessa w najdłuższej melodii odtwarzanej przez model pociągu.

17 marca 2021 r. model pociągu wykonał kompilację 20 klasycznych utworów na 211-metrowym torze – tworząc pełną melodię o długości 2840 nut!

W sumie 2840 kieliszków zostało rozmieszczonych strategicznie wzdłuż torów kolejki modelowej i napełnionych wodą, aby po uderzeniu wywołać dźwięk.

glasses set up for record attempt tcm25 654287

Zespół Miniatur Wunderland wykorzystał kultowe klasyczne melodie, od Mozarta po Vivaldiego. Wszystkie te piosenki są dobrze znane na całym świecie, więc z pewnością każdy zanuci kilka z tych melodii.

Pomysł został zainspirowany filmem, który nakręcili w ostatnie święta Bożego Narodzenia, w którym A380 startuje na miniaturowym lotnisku w Knuffingen ze Świętym Mikołajem na skrzydle z klapsem w dłoni.

Następnie Święty Mikołaj uderza w butelki wypełnione wodą o różnych wymiarach, aby zagrać melodię Jingle Bells. Ten krótki film wywołał entuzjazm i został obejrzany ponad 100 milionów razy.

miniatur wunderland airport tcm25 593035

To wywołało pomysł przejechania pociągiem przez całą krainę czarów, aby zagrać składankę najsłynniejszych utworów klasycznych na świecie.

model train used for record attempt tcm25 654286

 

„Gdyby nie było blokady związanej z Covid, pomyślelibyśmy o projekcie przez chwilę, a potem potraktowalibyśmy go jako niemożliwy”

– wyjaśnia Frederik Braun, założyciel Miniatur Wunderland.

Pomimo tych trudnych czasów, „Wunderlanders” z całym zespołem spróbowali i dokonali niemożliwego.

 

„Jestem niesamowicie dumny z tego projektu i tego pięknego wideo. Ale jeszcze szczęśliwsze i ważniejsze dla mnie osobiście są odkrycia z ostatnich kilku tygodni. Byliśmy ze sobą niezwykle rzadko jako zespół, a pomimo zasad dotyczących dystansu i obostrzeń, razem osiągnęliśmy coś, o czym myśleliśmy, że jest niemożliwe. To dodało mi jeszcze więcej odwagi i oczekiwania na kolejne tygodnie”.

– dodaje Fredrick Braun.

Udostępnij