Złoto mistrzostw Europy w kajakarstwie dla Polki w konkurencji olimpijskiej

Złoto mistrzostw Europy w kajakarstwie dla Polki w konkurencji olimpijskiej

Startująca w olimpijskiej konkurencji kanadyjek Dorota Borowska zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w kajakarstwie na dystansie 200 metrów. W rozgrywanej w Poznaniu imprezie polscy zawodnicy sięgnęli dotychczas po sześć medali.

Dorota Borowska, złoty medal w C1 200 m dołożyła do dorobku Arsena Śliwińskiego i Michała Łubniewskiego w C2 200 oraz Dominiki Putto i Katarzyny Kołodziejczyk w K2 200, którzy w swoich konkurencjach wywalczyli w niedzielę srebrne krążki.

Udane mistrzostwa dla Biało-Czerwonych

W sobotę Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w K2 500 m, a Marta Walczykiewicz – brązowy w K1 200 m, natomiast w piątek brąz wywalczyły Martyna Klatt i Sandra Ostrowska w K2 1000 m.

Łączny dorobek Biało-Czerwonych to sześć medali: jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe. W niedzielę po południu odbędą się jeszcze cztery finały na dystansie 5000 m.

Mistrzostwa Europy na torze Malta w Poznaniu są ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. W zawodach startuje ok. 700 zawodników z 35 krajów.

Dorota Borowska ze zlotym medalem mistrzostw Europy w kajakarstwie

Wyniki niedzielnych finałów mistrzostw Europy w kajakarstwie:

Kobiety

C1 200
1. Dorota Borowska (Polska) 46,888
2. Ljudmiła Luzan (Ukraina) 47,595
3. Olesja Romasenko (Rosja) 47,668

C2 200
1. Irina Andriejewa, Olesja Romasenko (Rosja) 43,824
2. Virag Balla, Kincso Takacs (Węgry) 45,001
3. Anastazja Czetwerikowa, Ljudmiła Lusan (Ukraina) 45,204 …
5. Sylwia Szczerbińska, Aleksandra Jacewicz (Polska) 46,304

K2 200
1. Spela Janic, Anja Osterman (Słowenia) 36,772
2. Dominika Putto, Katarzyna Kołodziejczyk (Polska) 37,157
3. Blanka Kiss, Anna Lucz (Węgry) 37,190

K1 500
1. Emma Jorgensen (Dania) 1.53,402
2. Danuta Kozak (Węgry) 1.53,962
3. Maria Powch (Ukraina) 1.55,119 …
6. Helena Wiśniewska (Polska) 1.56,889

K4 500
1. Węgry 1.34,114
2. Białoruś 1.34,262
3. Dania 1.35,500
4. Polska 1.35,515 (Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk)

Mężczyźni

K1 200
1. Sandor Totka (Węgry) 35,385
2. Liam Heath (Wielka Brytania) 35,407
3. Petter Menning (Szwecja) 35,537 …
Jakub Stepun (Polska) – 3 m. w finale B

C2 200
1. Alberto Pedrero, Pablo Grana (Hiszpania) 36,900
2. Arsen Śliwiński, Michał Łubniewski (Polska) 37,006
3. Vadim Korobov, Henrikas Zustautas (Litwa) 37,300

C1 500
1. Martin Fuksa (Czechy) 1.49,259
2. Serghei Tarnovschi (Mołdawia) 1.50,312
3. Conrad-Robin Scheibner (Niemcy) 1.50,399 …
Marcin Grzybowski (Polska) odpadł w półfinale

K2 500
1. Uładzisłau Litwinau, Dmitrij Natynszczyk (Białoruś) 1.30,334
2. Dmitrij Danylenko, Ołeh Kucharyk (Ukraina) 1.31,101
3. Max Hoff, Jacob Schopf (Niemcy) 1.31,215 …
Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczyński (Polska) – 3 m. w finale B

C2 1000
1. Sebastian Brendel, Tim Hecker (Niemcy) 3.42,555
2. Ilja Pierwuchin, Kirił Szamszurin (Rosja) 3.44,811
3. Catalin Chirila, Victor Mihalachi (Rumunia) 3.45,255
4. Wiktor Głazunow, Tomasz Barniak (Polska) 3.45,305

K2 1000
1. Max Hoff, Jacob Schopf (Niemcy) 3.19,973
2. Samuel Balaz, Adam Botek (Słowacja) 3.21,747
3. Ricardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Litwa) 3.22,343 …
8. Przemysław Korsak, Rafał Rosolski (Polska) 3.25,164