Matteo Bocelli w nowym, poruszającym singlu „Fasi”

Matteo Bocelli w nowym, poruszającym singlu „Fasi”

Matteo Bocelli prezentuje nowy singiel „Fasi”. Utwór znajdzie się na nadchodzącym debiutanckim albumie „Matteo”, który ukaże się 22 września. „Fasi” stanowi również przedsmak wyjątkowych koncertów w ramach trasy „A Night With Matteo”.


25-letni Matteo Bocelli oddaje się refleksji o różnych etapach swojego życia w akompaniamencie fortepianu. Siłę utworu „Fasi” oraz niespotykaną charyzmę samego artysty oddaje oficjalny teledysk. Możemy zobaczyć go w kilku sytuacjach: przy fortepianie, biegnącego przez pole, golącego brodę, a także siedzącego na łóżku, otoczonego przez spadające pióra.

Młody Bocelli zachwyca wokalem w swoim ojczystym języku, zmagając się z wewnętrznymi rozterkami. Wynosi z nich ważną lekcję, którą w końcu dzieli się ze swoimi słuchaczami: „Możesz nauczyć się tylko, gdy upadniesz”.

Włoch napisał piosenkę razem z Davide Petrellą i Katoo. Produkcją utworu zajął się CanovA. Artyści dołożyli wszelkich starań, aby „Fasi” był doskonałym świadectwem jego zdolności do wyrażania złożonych emocji.

„Fasi” to następca uzależniającego „For You” i ballady „Chasing Stars”, napisanej przez Eda Sheerana oraz jego brata, Matthew.

Tego lata Matteo Bocelli dał kilka wyprzedanych koncertów w Kalifornii. 27 sierpnia zawitał także do Krakowa, aby dać darmowy występ na Rynku Głównym.

Jego pierwsza w historii solowa trasa koncertowa zabierze go aż do 12 krajów.

Wielką Brytanię w ramach trasy, Matteo odwiedzi już 3 października dając koncert „A Night With Matteo Tour” w Londynie, w London Palladium, bilety znajdziecie TUTAJ. Na mapie nie mogło zabraknąć również Polski:

11 października – Centrum Kongresowe ICE, Kraków

14 października – COS Torwar, Warszawa

16 października – Hala Stulecia, Wrocław

Matteo jako dziecko rozpoczął lekcje gry na pianinie. Ojciec chciał, by syn poznał świat, zanim w pełni poświęci się ewentualnej karierze muzycznej, lecz młody Bocelli doskonale wiedział, jakie jest jego powołanie. Już jako 18-latek debiutował na deskach rzymskiego Koloseum.

Debiutancki album nazwany po prostu „Matteo” ukaże się m.in. w ekskluzywnej wersji z dwoma bonusowymi utworami („If I Knew” i „Maledette Nuvole”) oraz plakatem.

Udostępnij