Måneskin z dwiema nominacjami do BRIT Awards

Måneskin z dwiema nominacjami do BRIT Awards

Światowa sensacja, zespół Måneskin został nominowany do dwóch nagród BRIT Awards w kategoriach „Międzynarodowa grupa” i „Najlepsza międzynarodowa piosenka”. Rozdanie nagród odbędzie się we wtorek 8 lutego 2022 roku.


Zespół Måneskin został nominowany do dwóch nagród BRIT Awards w kategoriach „Międzynarodowa grupa” i „Najlepsza międzynarodowa piosenka”

 

– „Jesteśmy zachwyceni wiadomością, że otrzymaliśmy nasze pierwsze nominacje do BRIT. To był dla nas fenomenalny rok, ale także taki, na który pracowaliśmy od momentu, gdy zaczęliśmy razem grać na ulicach Rzymu jako nastolatkowie. Chcemy powiedzieć «Grazie Mille» naszym kreatywnym kolegom z BRITs Voting Academy. Z wdzięcznością przyjmujemy nominacje i dzielimy się tą chwilą z naszymi bliskimi we Włoszech, którzy wspierali nas od samego początku, oraz z legionem nowych fanów z całego świata”.

– mówi zespół.

Wśród wyróżnionych artystów znaleźli się także Doja Cat i Lil Nas X („Międzynarodowy artysta”), Tom Grennan („Najlepszy Rock/Alternative”), Little Mix („Najlepsza grupa”). Adele jest nominowana w aż czterech kategoriach: „Artysta roku”, „Piosenka roku” (za utwór „Easy On Me”), „Album roku Mastercard” (za krążek „30”) oraz „Najlepszy Pop/R&B”. Do tej ostatniej kategorii, jak i do „Najlepszy nowy artysta” nominowana jest również utalentowana piosenkarka i autorka tekstów z południowego Londynu – Joy Crookes.

Poza Måneskin, w kategorii „Najlepsza międzynarodowa piosenka” nominowani są Doja Cat z SZA („Kiss Me More”), The KID Laroi. („STAY” z Justinem Bieberem), Lil Nas X („MONTERO (Call Me By Your Name)”), Lil TJay i 6LACK („Calling My Phone”) i Polo G („RAPSTAR”). Dodatkowo przebój „Friday (Dopamine Re-Edit)” autorstwa Riton x Nightcrawlers Ft Mufasa & Hypeman również zawalczy o tytuł piosenki roku! Gratulujemy wszystkim artystom!

Ubiegły tydzień to również wielkie osiągnięcie dla Måneskin, którzy osiągnęli miliard streamów na Spotify dzięki swojemu świetnie przyjętemu drugiemu albumowi „Teatro d’Ira – Vol. 1”, który ukazał się w marcu. Album zdobył już 6 diamentowych certyfikatów, 133 platyny i 34 złota na całym świecie oraz liczy prawie 4 miliardy streamów na wszystkich platformach.

Zespół zadebiutował ostatnio w Stanach Zjednoczonych, gdzie podbili listy przebojów, wystąpili jako goście specjalni na koncercie The Rolling Stones w Las Vegas, udzielili wywiadów Ellen DeGeneres i Jimmy’emu Fallonowi, nie wspominając o ich nominacji do nagrody „Najlepsza trendująca piosenka” na American Music Awards 22 listopada za „Beggin’”.

Przełomowy sukces Måneskin w 2021 roku nie wykazuje oznak spowolnienia. W ciągu zaledwie dwóch godzin wszystkie europejskie koncerty z ich nadchodzącej w 2022 roku trasy zostały wyprzedane, co jeszcze bardziej umocniło ich globalną dominację i status najbardziej ekscytującego zespołu w Europie. W ostatnich miesiącach Måneskin pobił szereg rekordów, stając się między innymi pierwszym włoskim zespołem, który w tym samym czasie umieścił dwa kawałki („Beggin’” i „I Wanna Be Your Slave”) w Top 10 w UK.

Dzięki ich surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócili rock’n’roll na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia. W tym roku formacja wygrała Eurowizję kawałkiem „Zitti E Buoni”, co poskutkowało ogromnym skokiem sprzedaży ich muzyki, a w zaledwie kilka tygodni od sukcesu w Rotterdamie mogli pochwalić się złotem oraz platyną w kilkunastu krajach.

Udostępnij