MÅNESKIN powracają z nowym singlem

MÅNESKIN powracają z nowym singlem

Måneskin powracają z nowym singlem „SUPERMODEL” napisanym w Los Angeles i wyprodukowanym przez uznanego producenta Maxa Martina (The Weeknd, Coldplay, Lady Gaga) i jego zespół. Wydawnictwo jest następstwem wiadomości o osiągnięciu przez zespół miliarda streamów dla przeboju „Beggin’”.


Måneskin uczcił wydanie piosenki debiutanckim występem na żywo podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji 14 maja, świętując rok od triumfalnego zwycięstwa, które pomogło im wywalczyć pierwsze miejsca na światowych listach przebojów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Måneskin (@maneskinofficial)

Dzięki kalifornijskiemu brzmieniu i zaraźliwym nowoczesnym rockowym rytmom, singiel jest wysublimowaną propozycją od rozkwitającego zespołu, który nadal tworzy własną, niepowtarzalną markę rock’n’rolla. Måneskin wpadli na pomysł „SUPERMODEL” zainspirowani wieloma postaciami, które poznali podczas swojego pobytu w Los Angeles.

 

– Napisaliśmy «SUPERMODEL» po spędzeniu kilku najlepszych miesięcy w LA. Czasami byliśmy zaskoczeni, ale i zaintrygowani tym, jak bardzo ludzie dbali o ideę «celebryty» i status, mając obsesję na punkcie swojego wyglądu i powiązań.

Zaczęliśmy wyobrażać sobie enigmatyczną postać Supermodelki. Jest naprawdę fajna, zabawna i towarzyska, ale w rzeczywistości ma sporo problemów, ukrywa smutek i uzależnienie. W pewnym sensie ją kochasz, bo wie, jak dobrze się bawić, ale też chcesz jej unikać, bo może wpakować cię w tarapaty.

– komentuje zespół.

Zespół rozpocznie swoją światową trasę „LOUD KIDS TOUR” 31 października wyprzedanym koncertem w Seattle. Europejska część trasy rozpocznie się w 2023 roku. Już za niecały rok, bo 12 maja, Måneskin wystąpi dla polskich fanów na wyprzedanym Torwarze.

Dzięki ich surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócili rock’n’roll na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia. W zeszłym roku formacja wygrała Eurowizję kawałkiem „Zitti E Buoni”, co poskutkowało ogromnym skokiem sprzedaży ich muzyki, a w zaledwie kilka tygodni od sukcesu w Rotterdamie mogli pochwalić się złotem oraz platyną w kilkunastu krajach. W tej chwili zespół ma ponad 5 miliardów streamów na wszystkich platformach cyfrowych. Z nowym singlem „SUPERMODEL”, Måneskin nadal utwierdza nas w przekonaniu, że jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów rockowych naszych czasów.

W zeszłym roku Måneskin podbił Wielką Brytanię swoimi przebojami „I Wanna Be Your Slave” i „Beggin’”, stając się pierwszym włoskim zespołem, który w tym samym czasie umieścił dwa kawałki w Top 10 w UK. Piosenka „I Wanna Be Your Slave” może się również pochwalić szaloną wersją – współpracą z Iggy Popem wydaną 6 sierpnia. Ich nadchodząc europejska trasa wyprzedała się w ciągu dwóch godzin. Måneskin da swoje europejskie występy w kultowych miejscach, w tym w londyńskiej O2 Arena, Accor Arena w Paryżu i w berlińskiej Mercedes Benz Arena.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Måneskin (@maneskinofficial)

Osiągnięcia zespołu obejmują podwójną nominację do BRIT Awards 2022 dla „Międzynarodowej grupy” i za „Międzynarodową piosenkę”, a także nagrodę MTV European Music Awards za „Best Rock”, pierwszą w historii wygraną dla włoskiego artysty w kategorii międzynarodowej. Ich triumf w Stanach Zjednoczonych był równie imponujący. W ciągu zaledwie 2,5 miesięca ich wizyty, Måneskin dali przełomowe występy w Bowery Ballroom (NYC) i The Roxy (LA) i otrzymali ogromne wsparcie platform społecznościowych, ogólnokrajowego radia i zaproszenie na otwarcie slotu The Rolling Stones. Dali także wiele przełomowych występów telewizyjnych, takich jak The Tonight Show, Ellen, The Voice i American Music Awards.

W zeszłym miesiącu po raz pierwszy zagrali na legendarnym festiwalu Coachella. Ponadto, Måneskin niedawno otrzymał podwójną nominację w kategorii „Piosenka rockowa” i „Artysta rockowy” na Billboard Music Awards i znalazł się na europejskiej liście Forbes 30 under 30.W zeszłym miesiącu po raz pierwszy zagrali na legendarnym festiwalu Coachella. Ponadto, Måneskin niedawno otrzymał podwójną nominację w kategorii „Piosenka rockowa” i „Artysta rockowy” na Billboard Music Awards i znalazł się na europejskiej liście Forbes 30 under 30.

Udostępnij