Måneskin otwiera nowy rozdział

Måneskin otwiera nowy rozdział

Ich ostatni album „RUSH!” wciąż podbija listy przebojów, grupa szykuje się właśnie do kolejnej trasy, a Måneskin już prezentuje nowy materiał. Tym razem pora na elektryzujący singiel „HONEY (ARE U COMING?)”!


Fani Måneskin będą mogli usłyszeć singiel na żywo podczas wyczekiwanej trasy koncertowej RUSH! World Tour, która rozpocznie się już w ten weekend, a także podczas występu na żywo na gali MTV VMA. To będzie niezapomniany wieczór – Måneskin nominowany jest w kategorii Najlepszy rock („The Loneliest”).

 

– Napisaliśmy tę piosenkę zaraz po trasie, wciąż nosiła nas energia po wszystkich podróżach. Powstała między Londynem a Los Angeles. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów i uważamy, że to coś zupełnie nowego”.

– wyjaśnia basistka zespołu, Victoria De Angelis

 

– To historia kogoś, kto nie ma płci, niczego innegol; to Ty decydujesz, kim jest. Znajdź kogoś innego, a zobaczy w oczach tej osoby smutek oraz to, jak bardzo czuje się nie na miejscu – to zaproszenie jednej osoby dla drugiej, aby dołączyła do niej w tej nowej przygodzie. Nie wiedzą, co tak naprawdę ich czeka, ale po prostu cieszą się wyprawą.

– dodaje Damiano David

Po fenomenalnym sukcesie albumu „RUSH!”, zespół Måneskin zakończył światową trasę koncertową Loud Kids World Tour, obejmującą 5 specjalnych występów na stadionie we Włoszech oraz udany debiut na kultowych festiwalach Glastonbury i Primavera. 12 maja Måneskin wystąpił dla polskich fanów na Torwarze.

W ubiegłym roku Måneskin wyruszył na podbój USA, gdzie sprzedał 100 tys. biletów na 25 koncertów. Już wkrótce dadzą przełomowy występ na nowojorskiej arenie Madison Square Garden oraz powrócą do Ameryki Południowej – tym razem odwiedzą Argentynę, Brazylię, Chile i Kolumbię. Czekają ich także koncerty w Japonii i (po raz pierwszy) w Australii. Wśród ich przystanków nie mogło oczywiście zabraknąć Europy.

Trasa RUSH! World Tour promuje wydany w styczniu album „RUSH!”. Płyta spotkała się ze sporym uznaniem krytyków. W błyskawicznym tempie wspięła się na 1. miejsce w 15 krajach i dotarła do Top 5 w 20 krajach. Łącznie album zgromadził ponad 1,3 mld odtworzeń na całym świecie – w zeszłym tygodniu w samym Spotify przekroczył miliard odtworzeń (tym samym grupa ma już 9 mld streamów na platformie!). Wyprodukowany przez Maxa Martina i Fabrizio Ferraguzzo krążek zawiera utwory zarówno w języku angielskim, jak i włoskim.

Dzięki surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócił rock’n’rolla na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później zwycięzcy Eurowizji podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia.

Ich poprzednia trasa liczyła ponad 60 koncertów i przyciągnęła ponad 500 tys. fanów. Wyjątkowy koncert w historycznym Circo Massimo w Rzymie to dodatkowe 70 tys. biletów – a wszystko to pomiędzy występami na najlepszych światowych festiwalach, takich jak Coachella, Rock in Rio, Lollapalooza czy Summer Sonic w Japonii.

W 2023 rok weszli z nominacją do nagrody Grammy, a teraz z niecierpliwością wyczekują gali MTV VMA. To tylko jeden z wielu sukcesów, bo ma Mäneskin ma już sporo statuetek: VMA za Najlepszy teledysk alternatywny, EMA za Najlepszy rock, BMA za Najlepszą piosenkę rockową czy iHeart Radio Music Award dla Najlepszego nowego artysty alternatywnego. Grupa ma na koncie także liczne zwycięstwa w Polsce, Japonii, Hiszpanii, Węgrzech i Finlandii.

Udostępnij