Måneskin mają dość samotności. Nowy singiel „The Loneliest”

Måneskin mają dość samotności. Nowy singiel „The Loneliest”

Måneskin wydają swój długo oczekiwany nowy singiel „The Loneliest”! Singiel jest ukoronowaniem fenomenalnego lata, w którym zespół odwiedził festiwale na całym świecie oraz wystąpił na Global Citizen, MTV VMA Awards i nie tylko.


Wychodząc ze swojej strefy komfortu, Måneskin brzmi jak nigdy dotąd. „The Loneliest” to oda do klasycznych oldschoolowych ballad rockowych. Dzięki głośnym wokalom i elektryzującym solówkom doprawionym elegancką delikatnością, singiel ukazuje zespół od jego najbardziej wrażliwej strony. 

 

– Jesteśmy tak podekscytowani, że wszyscy w końcu usłyszycie „The Loneliest”! To osobista piosenka, która wiele dla mnie znaczy, ale mam nadzieję, że wszyscy utożsamicie się z nią na własny sposób. Wczoraj wieczorem daliśmy mały koncert-niespodziankę w Londynie i po raz pierwszy mogliśmy zagrać na żywo «The Loneliest» — wasza reakcja była dla nas bezcenna! Mamy za sobą pracowity rok koncertowania po całym świecie, spotykamy fanów na koncertach i festiwalach, od Japonii po Amerykę, Europę i nie tylko. Nie możemy się doczekać, aby kontynuować trasę i dać wam jeszcze więcej muzyki w 2023 roku!”.

 tak piosenkę komentuje Damiano.

Måneskin nadal redefiniuje pojęcie współczesnego zespołu rockowego. Wczoraj wieczorem podbił i jednocześnie złamał serca brytyjskich fanów,  wykonując nowy singiel „The Loneliest” dla 500 osób zebranych w klubie The Underworld w Camden w północnym Londynie. Ogłaszając koncert dzień wcześniej za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych, Måneskin dał 45-minutowy set w ciasnym lokalu. Następnie artyści wyszli na ulicę, aby spotkać fanów, którzy nie mieli do tej pory wystarczająco szczęścia. Zagrali im wyjątkową wersję „The Loneliest”, upewniając się, że fani w klubie i poza nim nigdy nie zapomną tej nocy.

Na początku minionego tygodnia zespół ujawnił fragment utworu „The Loneliest” na swoim kanale na TikToku, zapraszając fanów do nagrywania swoich wersji lipsync video. Filmy poszczególnych członków zespołu zyskały do tej pory prawie 10 milionów wyświetleń.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Måneskin (@maneskinofficial)

Przebojowy singiel „Supermodel” Måneskin przekroczył ostatnio ponad 170 milionów odsłuchów na całym świecie, stał się #1 na liście przebojów Billboardu. Przez wiele tygodni zajmował 1. miejsce w radiu alternatywnym w USA, czyniąc Måneskin jedynym artystą, który osiągnął w nim 1. miejsce z dwiema piosenkami w danym roku. Grupa zdobyła także tegoroczną nagrodę Billboard Music Award za Najlepszą Rockową Piosenkę oraz nagrodę iHeartRadio Music Award dla Najlepszego Nowego Alternatywnego Artysty.

Fenomenalne lato Måneskin trwa. Do tej pory w 2022 roku zespół dał już wyjątkowe występy na Lollapaloozie dla ponad 65 tys. fanów czy w historycznym włoskim Circo Massimo, gdzie zebrało się 70 tys. fanów. Występował też na Rock in Rio, Pinkpop, Rock am Ring, Summer Sonic i wielu innych festiwalach. Triumfował na tegorocznej gali MTV VMA, wykonując przebój „Supermodel”. Występ okazał się aż za gorący dla telewizji na żywo! Artyści z dumą zabrali do domu nagrodę VMA za Najlepszy Teledysk Alternatywny – pierwszą w historii nagrodę VMA dla włoskiego artysty.

Måneskin otworzy światową trasę „LOUD KIDS TOUR” 31 października wyprzedanym koncertem w Seattle. Trasa liczy ponad 60 koncertów, sprzedano już 500 tysięcy biletów. Jej europejska część rozpocznie się w 2023 roku. 12 maja Måneskin wystąpi dla polskich fanów na Torwarze (koncert jest wyprzedany). W Wielkiej Brytanii Måneskin wystąpi 8 maja w Londynie w O2 Academy Brixton (ilość biletów ograniczona) 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Måneskin (@maneskinofficial)

Dzięki surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócił rock’n’rolla na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia. W zeszłym roku osiągnęli ponad 6 miliardów streamów na wszystkich platformach cyfrowych. Z ostatnim singlem „Supermodel”, Måneskin nadal utwierdza nas w przekonaniu, że jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów rockowych naszych czasów. Po roku sukcesów, 15 diamentowych krążkach, 230 platynowych i 44 złotych, Måneskin to najczęściej słuchany włoski artysta na świecie w Spotify. W zeszłym roku podbił Wielką Brytanię przebojami „I Wanna Be Your Slave” i „Beggin’”, stając się pierwszym włoskim zespołem, który w tym samym czasie umieścił dwa kawałki w Top 10 w UK. Piosenka „I Wanna Be Your Slave” ma również swoją szaloną wersją, która powstała we współpracy z Iggy Popem.

Udostępnij