Łzy radości Polek za linią mety! „Sama jestem w szoku” Mamy Srebro!

Łzy radości Polek za linią mety! „Sama jestem w szoku” Mamy Srebro!

To były emocje do samego końca, ale wreszcie udało się. Polska czwórka podwójna kobiet przełamała złą passę polskich sportowców i sięgnęła po medal w Tokio. Były łzy wzruszenia i piękne słowa. – Jesteśmy jak taka lokomotywa, co troszkę wolniej się rozpędzała – mówiła w rozmowie z TVP Agnieszka Kobus-Zawojska.

https://twitter.com/Eurosport_PL/status/1420209270067372035?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1420209270067372035%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2Fg-Vh324WM%2F

Nareszcie się udało, a polskie wioślarki sięgnęły po srebrny medal. Wyprzedziły je tylko Chinki. Po wyścigu udzieliły zbiorowego wywiadu TVP Sport.

– Powiem szczerze, że sama jestem w szoku, bo wyszłyśmy nie pierwsze, a dopłynęłyśmy drugie – mówiła bardzo zmęczona na mecie Maria Sajdak. – Zebrałyśmy się, wyprzedziłyśmy Niemki, wyprzedziłyśmy Holenderki. Myślę, że to było to, na co nas rzeczywiście stać. Miałyśmy siłę się cieszyć, bo rzeczywiście rzadko jest tyle emocji – mówiła Maria Sajdak.

Agnieszka Kobus-Zawojska opowiadała o swoich odczuciach. Zdobyła się też na pewne porównanie. –

Piękne uczucie – mówiła. – Żadna inna opcja by tutaj nie popłynęła. Jesteśmy jak taka lokomotywa, co troszkę wolniej się rozpędzała, ale dojechała. Przez nas Niemki się pogubiły i są bez medalu. To jest sport, to jest rywalizacja. Pozdrawiam również swojego męża i to też jest jego medal.

Marta Wieliczko także była bardzo szczęśliwa.

– Chinki niestety odpaliły za szybko, ale wiedziałyśmy, że fizycznie jesteśmy mocne. Nie do zagięcia. Musiałyśmy siebie uspokoić i wiedziałam, że damy radę – stwierdziła

Katarzyna Zillmann nie mogła powstrzymać płaczu, który zapierał jej dech i utrudniał mówienie. –

– Kocham dziewczyny bardzo was – mówiła ze łzami. – Były bardzo ciężkie warunki. Świetnie zebrałyśmy się po tysiącu. Ja już nie widziałam nic i rwałam do końca, potem się odwróciłam i widziałam, że wszyscy za nami.

Na koniec Agnieszka Kobus-Zawojska zdobyła się na pewien apel do polskich kibiców.

– Proszę, nie hejtujcie sportowców, bo to nie jest coś zwykłego być tutaj, to jest nagroda. Mam nadzieję, że teraz my wlejemy trochę otuchy w serca Polaków. Pamiętajcie, to jest wielkie wyróżnienie startować dla was z orzełkiem.

Udostępnij