Karolina Stanisławczyk z gorącą premierą „Cliché”

Karolina Stanisławczyk z gorącą premierą „Cliché”

Karolina Stanisławczyk zaczynała karierę wokalną biorąc udział w wielu konkursach wokalnych, kształcąc swój głos w Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im Krzysztofa Komedy, przeglądach piosenek.


Karolina Stanisławczyk – wokalistka, pianistka, autorka tekstów, ur. 30.05.2000.

W 2019 roku jej talent dostrzegł Jonatan Chmielewski, angażując ją do dwóch piosenek, które ukażą się na nowej płycie MIYO „Wyliczanka” i „Zapomnieć”. Podczas pracy nad nową piosenką URBAN – raper na co dzień związany z wytwórnią Hypsteria Records, zaproponował w studio u MIYO, gościnny udział w jego piosence, co skutkowało po niedługim czasie podpisaniem przez Karolinę kontraktu z tą samą wytwórnią.

Karolina Stanisławczyk

W miedzy czasie Karolina gościnnie dograła się do piosenek: Kamerzysty „Świetlne cienie” oraz Merghani`ego „Whisky”, obie produkcje MIYO. Obecnie pod okiem wytwórni i kilku producentów pracuje nad solowym albumem.

12 czerwca 2020 miała premierę także w naszej stacji, piosenka „Malibu” sygnowana znakiem producenckim Don Juan, a 25 września 2020 roku V.I.B.E. , gdzie gościnnie wystąpił Michał Szczygieł. W miedzy czasie na album powstają także dwa covery, jak na każdej płycie debiutantki – „Cry me a River – Justina Timberlake`a oraz „Zaopiekuj się mną” – grupy Rezerwat z gościnnym udziałem Bartka Klęby, finalisty Voice Kids z 2018 roku.

Karolina wspiera także innych wykonawców, udzielając się np. w chórkach u Białas, Muniek Staszczyk & Kuba Więcek, Sir Mich – Do Ciebie mówię.

W październiku 2020 ma miejsce premiera wspólnego singla Karoliny i URBAN pt „Linia” produkcji MIYO (Jonatan Chmielewski).

Pierwszy album Karoliny planowany jest na wiosnę 2021. Karolina inspiruje się muzyką alternatywną, grunge, dobrze czuje się w R`n`B. Na albumie znajdą się produkcje MIYO i Don Juana, USL (Under Sea Level Music), Black Kiss Records oraz młodego, świetnie zapowiadającego się producenta Mikołaja Urbaniaka.

Piosenka Cliché autorstwa Jonatana Chmielewskiego (MIYO) nawiązuje stylistycznie do trendu lat 80tych, dlatego niektórzy mogą znaleźć tam dźwięki idoli lat 80tych takich jak : Kombi, Bajm czy Izabella Trojanowska. Singiel jest także zapowiedzią nadchodzącego solowego albumu Karoliny Stanisławczyk.

Udostępnij