Gracie Abrams z wyczekiwanym od siedmiu lat singlem „Close To You”

Gracie Abrams z wyczekiwanym od siedmiu lat singlem „Close To You”

Gracie Abrams , nominowana do Grammy wokalistka i songwriterka wydała wyczekiwanym od siedmiu lat singiel „Close To You”. Piosenka znajdzie sia na nowym albumie Artystki „The Secret of Us”, którego premierę Gracie zapowiedziała na 21 czerwca.


Nominowana do Grammy wokalistka i songwriterka Gracie Abrams wydała premierowy singiel „Close To You”. Pierwotna wersja piosenki powstała siedem lat temu. Gracie udostępniła wówczas nawet klip, w którym znalazł się fragment „Close To You”. Fani z miejsca go pokochali i od tamtej pory cierpliwie czekali na premierę całości. Na przestrzeni lat urywek utworu pojawił się w ponad 56. tys. postów w mediach społecznościowych, które zgromadziły 437 mln wyświetleń.

 

– Po siedmiu latach od publikacji demo „Close To You” wreszcie poczułam, że mogę dokończyć ten utwór i umieścić go na płycie. Jestem ogromnie wdzięczna za zaangażowanie fanów, którzy swoimi publikacjami w sieci dopingowali mnie do nagrania finalnej wersji piosenki. Mam ochotę tańczyć z nimi do tego utworu i nie mogę się doczekać, kiedy to zrobimy

– powiedziała Gracie Abrams.

Fani będą mieli okazję usłyszeć ten utwór na żywo już 20 czerwca. Dzień przed premierą albumu „The Secret of Us” Gracie pojawi się w programie „Jimmy Kimmel Live!”.

Na drugiej płycie Gracie Abrams poza „Close To You” znajdzie się także m.in. singiel „Risk”, który potrzebował niespełna dziesięciu godzin, by zgromadzić milion streamów na Spotify. Nieco ponad miesiąc po premierze piosenka ma już ponad 35 mln streamów.

Po premierze „The Secret Of Us” Gracie ruszy w trasę koncertową. Póki co poznaliśmy harmonogram jej występów w Ameryce Północnej, które w całości zostały wyprzedane.

Gracie Abrams debiutowała w 2019 r. Do grona jej fanów należą m.in. Taylor Swift, Lorde, Billie Eilish i Olivia Rodrigo. Artystka wymienia Joni Mitchell jako jedną z najważniejszych inspiracji. 

Pierwszym wydawnictwem artystki była EP-ka „minor” w 2020 r. NME w recenzji pochwaliło wydawnictwo za „boleśnie szczere opowieści o złamanym sercu, ubrane w delikatne melodie, które są o wiele bardziej intrygujące niż u zwykłych singer-songwriterów”. Pigeons & Planes, Fader, „Vogue” UK oraz „i-D” umieścili Gracie na liście wykonawców, których trzeba obserwować. Na EP-kę trafiły świetnie przyjęte single „21”, „I miss you, I’m sorry” i „Long Sleeves”. 

Screenshot

W listopadzie 2021 Abrams wydała „This Is What It Feels Like” – 12-utworowy projekt – a następnie ruszyła w trasę koncertową jako support Olivii Rodrigo. Wspólnie z Dessnerem wydała dwa utwory – „Block me out” i „Difficult”. 

W 2023 przyszedł czas na wyczekiwany debiutancki album, „Good Riddance”, a następnie headlinerską trasę w Ameryce Północnej. Tournee wyprzedało się w niecałą godzinę. Gracie występuje jako support przed Taylor Swift na wybranych koncertach w ramach The Eras Tour.

Udostępnij