DallasK w nowym singlu z GALE

DallasK w nowym singlu z GALE

DallasK i GALE prezentują nowy singiel „Exceso”. Topowy producent sampluje przebój portorykańskiego duetu reggaeton Plan B, „Candy” – piosenkę, która w 2014 roku znalazła się w pierwszej dwudziestce trzech latynoskich list Billboardu.


DallasK nadaje piosence tajemniczej aury, podczas gdy GALE z łatwością dotrzymuje kroku zaraźliwym bitom.

 

– Pewnego dnia GALE i ja słuchaliśmy „Candy” Plan B w drodze do studia. Zrozumiałem wtedy, że można stworzyć naprawdę fajną taneczną wersję tej piosenki. Kiedy dotarliśmy do studia, poprosiłem ją, żeby zaśpiewała hook. W ciągu zaledwie kilku godzin skończyliśmy całą piosenkę.

– wspomina DallasK.

Duet po raz pierwszy spotkał się w 2019 roku. Wspólnie pracowali nad singlem Christiny Aguilery i Ozuny, „Santo”, z tegorocznego albumu Christiny „Aguilera”. Jako współautorzy piosenki (DallasK był także współproducentem utworu) otrzymali nominacje do Latin Grammy w trzech kategoriach. Ponadto DallasK był nominowany w kategorii Najlepsza miejska piosenka roku jako autor i producent przeboju Nicky Jama „Ojos Rojos”.

 

– Moja pierwsza sesja pisania piosenek w Los Angeles odbyła się z właśnie DallasK. Dużo razem pracowaliśmy, zwłaszcza podczas pandemii, za pośrednictwem Zooma. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jest moją kreatywną bratnią duszą. Jesteśmy podekscytowani moim debiutanckim albumem, nad którym obecnie pracujemy.

– opowiada GALE 

Artystka zadebiutowała właśnie w „Despierta America”, gdzie zaśpiewała swój najnowszy singiel „D-Pic”. Utwór został wyprodukowany przez DallasK.

 

– „Exceso” wiele dla mnie znaczy. Kiedy się ukazał, często bywałem w klubach w Portoryko i Miami. Minęło 10 lat i wciąż jest zniewalający. Jestem bardzo wdzięczny Plan B i oryginalnym autorom, którzy pozwolili nam wydać tę wersję „Candy” oraz kontynuować ich spuściznę. W ciągu ostatnich kilku lat poszerzyłem swoją pracę jako producent i autor piosenek, a także artysta, a „Exceso” to pierwszy krok w łączeniu wszystkich dźwięków i gatunków, nad którymi pracuję i które kocham. W zeszłym roku przeprowadziłem się do Miami i pracowałem z wieloma latynoskimi artystami, tekściarzami i producentami. Czerpałem inspirację nie tylko z aktualnej muzyki, ale i z dawnych hitów.

– komentuje Dallas K.

DallasK & GALE - Exsceso
DallasK & GALE – Exsceso

DallasK (Dallas Koehlke) to artysta, producent, multiinstrumentalista i autor piosenek, który dzieli swój czas między Los Angeles i Miami. Łącznie ma już ponad 7 miliardów skumulowanych streamów. Dallas wyprodukował i napisał wyróżniające się hity dla Fifth Harmony (w tym 5x platynowe „Work From Home” z Ty Dolla $ign i „Down” z Gucci Mane), Christiny Aguilery, Ozuny, Lauv, BTS, Nicky Jama, Manuel Turizo i wielu, wielu innych, z których wszystkie stały się ogromnymi hitami. Dallas bez problemu odnajduje się w każdym gatunku.

Oprócz umiejętności pisania piosenek i produkcji, cieszy się uhonorowaną karierą jako artysta sam w sobie. Jego współpraca z Martinem Garrixem i Sashą Alex Sloan, „Loop”, znajduje się obecnie w pierwszej piętnastce Billboard Dance/Mix Show Airplay. Wcześniej wydał kilka głośnych współprac z Tiesto, Hardwellem, KSHMR i Adventure Club oraz grał na wszystkich głównych festiwalach, w tym Tomorrowland, EDC i Ultra. Remiksował także single dla takich artystów, jak The Chainsmokers, MGMT, Skrillex i T.I./Pharrell/Robin Thicke.

GALE to portorykańska piosenkarka i autorka tekstów. Jej ostatnie wydawnictwa stanowią zapowiedź debiutanckiego projektu, który ma ukazać się w przyszłym roku.

GALE ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Anitta, Shakira, Juanes, Christina Aguilera (dwie nominacje do Latin Grammy), Pharrell Williams, Cardi B, Lele Pons, Manuel Turizo, David Bisbal, Greeicy, Pablo Alborán, Myke Towers czy Wisin & Yandel.

Pierwszy singiel GALE, „Inmadura”, skłania do refleksji nad tym, jak niedojrzali potrafimy być, zwłaszcza pod koniec relacji. Dosadny tekst kolejnego singla „Problemas” skupiał się na toksycznym związku. Utwór stał się jej pierwszym hitem w Top 15 na liście Latin Airplay Billboardu. Najnowszy „D Pic” został pochwalony przez „Rolling Stone” jako „zadziorny pop-rockowy singiel o otrzymywaniu paskudnych, niechcianych wiadomości z nagimi zdjęciami mężczyzn”. Ponadto GALE należy do artystów „On The Rise” Billboardu. Jej muzyka zawiera elementy popu, punka i muzyki miejskiej.

Udostępnij