Dagny wydaje nowy singiel „Highs & Lows”

Dagny wydaje nowy singiel „Highs & Lows”

Norweska gwiazda popu, Dagny, powraca z nowym singlem „Highs & Lows”. Utwór jest następstwem pracowitego lata pełnego festiwalowych występów oraz serii wyprzedanych show w Londynie, Berlinie i Amsterdamie.

„Highs & Lows” to kolejny singiel po piosence „Brightsider” i wydanym w 2020 roku debiutanckim albumie, który spotkał się z szerokim uznaniem krytyków.

„High & Lows” jest ostatnią piosenką wydaną przed rozpoczęciem pracy nad długo oczekiwanym drugim pełnym albumem Dagny. Poruszająca, osobista popowa ballada skupia na idei bycia przy drugiej osobie w jej najtrudniejszych chwilach.

– Jestem przeszczęśliwa, mogąc zapowiedzieć „Highs & Lows” – jedną z ostatnich piosenek przed zagłębieniem się w proces tworzenia nowego albumu.

– „Highs & Lows” to jedna z najbardziej surowych piosenek, jakie kiedykolwiek napisałam. Można powiedzieć, że jest o bezwarunkowej miłości – o ciągłym czuwaniu u boku drugiej osoby, przez wszystkie wzloty i upadki, sukcesy i porażki. Mam nadzieję, że ta piosenka będzie ciepłym uściskiem dla kogoś, kto tego potrzebuje.

– mówi artystka.

Urodzona w Tromsø w Norwegii Dagny Norvoll Sandvik to niepohamowana siła popu. Do dziś Dagny zgromadziła ponad miliard odsłuchów na platformach streamingowch i zdobyła 6 nominacji do norweskich Grammy (Spellemannprisen). Artystka współtworzyła piosenki dla takich gwiazd jak Katy Perry, Ashnikko i Julie Bergan, a sama współpracowała z duetem EDM Seeb, superproducentem Stevem Aokim, indie rockowym zespołem The Wombats czy indie popową formacją Crystal Fighters.

Od wydania płyty „Strangers / Lovers” w maju 2020 roku, Dagny konsekwentnie udowadnia, że jako songwriterka jest w swojej życiowej formie, czego dowodem są liczne pochwały dziennikarzy „The Guardian” („grzmiąca synthpopowa eksplozja”), „The Independent” („olśniewający pop”) czy BBC Music („jeden z najpewniejszych debiutów 2020 roku”).

W tym roku Dagny odbyła wyprzedaną trasę po Norwegii (ponad 16 tysięcy biletów). Następnie zagrała trzy wyprzedane koncerty w Londynie, Berlinie i Amsterdamie oraz wystąpiła na głównej scenie największego norweskiego letniego festiwalu Øyafestivalen.

Udostępnij