Billy Idol singlem „Bitter Taste” zapowiada nadchodzące wydawnictwo!

Billy Idol singlem „Bitter Taste” zapowiada nadchodzące wydawnictwo!

Billy Idol zapowiedział w sieci nową płytę! „The Roadside” będzie EPką i jest to pierwsze wydawnictwo muzyka od siedmiu lat. Jej premiera zaplanowana została na 17 września.


Billy Idol w teledysku do singla wraca do wypadku, który miał w 1990 roku. Był on na tyle poważny, że muzyk prawie stracił w nim nogę i nie mógł wówczas chodzić przez niemalże rok. Dlaczego Billy wrócił do tego wydarzenia?

Na krążku znajdziemy 4 premierowe utwory:

Billy Idol

 

1. Rita Hayworth

2. Bitter Taste

3. U Don’t Have to Kiss Me Like That

4. Baby Put Your Clothes Back On

 

– Myślę, że wszyscy czują się bardziej refleksyjni (podczas pandemii). Wydawało się więc całkiem logiczne i naturalne napisanie czegoś o moim wypadku motocyklowym. Z pewnością wypadek motocyklowy był katharsis, momentem przebudzenia. Trochę mnie zostało na tym poboczu. Ale ostatecznie niekoniecznie była to zła rzecz: to była pobudka. Może na tym poboczu zostawiłem lekceważącego młodzieńca Billy’ego i otworzyłem drzwi bardziej uważnemu ojcu i wrażliwszemu muzykowi.

– komentuje Billy Idol

The Roadside EP światło dzienne ujrzy nakładem wytwórni Dark Horse Records George’a Harrisona, która całkiem niedawno została odnowiona przez jego syna Dhaniego.

Udostępnij