Billy Idol singlem „Bitter Taste” zapowiada nadchodzące wydawnictwo!

Billy Idol singlem „Bitter Taste” zapowiada nadchodzące wydawnictwo!

Billy Idol zapowiedział w sieci nową płytę! „The Roadside” będzie EPką i jest to pierwsze wydawnictwo muzyka od siedmiu lat. Jej premiera zaplanowana została na 17 września.


Billy Idol w teledysku do singla wraca do wypadku, który miał w 1990 roku. Był on na tyle poważny, że muzyk prawie stracił w nim nogę i nie mógł wówczas chodzić przez niemalże rok. Dlaczego Billy wrócił do tego wydarzenia?

Na krążku znajdziemy 4 premierowe utwory:

Billy Idol

 

1. Rita Hayworth

2. Bitter Taste

3. U Don’t Have to Kiss Me Like That

4. Baby Put Your Clothes Back On

 

– Myślę, że wszyscy czują się bardziej refleksyjni (podczas pandemii). Wydawało się więc całkiem logiczne i naturalne napisanie czegoś o moim wypadku motocyklowym. Z pewnością wypadek motocyklowy był katharsis, momentem przebudzenia. Trochę mnie zostało na tym poboczu. Ale ostatecznie niekoniecznie była to zła rzecz: to była pobudka. Może na tym poboczu zostawiłem lekceważącego młodzieńca Billy’ego i otworzyłem drzwi bardziej uważnemu ojcu i wrażliwszemu muzykowi.

– komentuje Billy Idol

The Roadside EP światło dzienne ujrzy nakładem wytwórni Dark Horse Records George’a Harrisona, która całkiem niedawno została odnowiona przez jego syna Dhaniego.

Udostępnij
Autor
Tomek Weclawski
General Manager / Music Director / DJ / Journalist & Publisher