Alexander Oscar w nowym singlu „Light Me Up”

Alexander Oscar w nowym singlu „Light Me Up”

Niedługo po współpracy z Amber Van Day przy „Get 2 Love”, wschodzący gwiazdor z Danii – Alexander Oscar – przedstawia nowy singiel „Light Me Up”.

Piosenka natychmiast podnosi na duchu – prosty, szczery tekst uzupełnia wesołą melodię z chwytliwym gitarowym riffem.

Alexander Oscar skomentował wydawnictwo:

– „Light Me Up” opowiada o okresie w moim życiu, kiedy psychicznie nie czułem się dobrze i sporo w siebie wątpiłem, ale i o tym, jak wydobrzałem i nagle odzyskałem ten błysk w oku. W pewien sposób ta piosenka mówi też o wołaniu o pomoc i lęku przed samotnością. Wszystko zaczyna się od siebie, ale czasami po prostu spotykasz osobę, która potrafi rozświetlić wszystkie ciemne alejki.

Młody duński piosenkarz i autor tekstów Alexander Oscar szybko stał się jednym z najbardziej obiecujących popowych artystów w Skandynawii. Ma na koncie już ponad 200 milionów streamów i pięć singli w top 5, w tym #1 na oficjalnej liście airplay w Danii.

Jego debiutancki album „Highs & Lows” ukazał się w styczniu 2019 roku. Płyta była zwieńczeniem trzyletniej pracy w Danii, Szwecji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Utwór „Number” stał się przełomowym hitem zdobywając 1. miejsce w radiu i ponad 20 milionów streamów w ciągu roku.

Na początku 2019 roku Alexander wydał „Complicated”, który ma już ponad 40 milionów streamów. Od tego czasu podpisał kontrakt z Universal Music i wydał „Bad Intentions”, „Need To Know”, „Sunlight”, „January” o zdrowiu psychicznym oraz „One More Dance”, który był częścią ogólnoświatowej kampanii Lego.

Alex stał się pewnym siebie wykonawcą. Kilkakrotnie był gościem specjalnym w duńskim „X Factorze”, „Mam talent!” i „Tańcu z gwiazdami” oraz „Good Morning Denmark”. W 2019 roku zdobył uznanie największego duńskiego magazynu muzycznego „Gaffa”, który nazwał go „artystą skazanym na międzynarodową sławę”. Szczególnie chwalono jego potężny soulowy wokal i świetny zespół. Poza głównymi festiwalami w Danii, Alexander grał już na By:Larm w Norwegii, JAJAJA w Wielkiej Brytanii, Nuuk Nordic Culture Festival na Grenlandii i Reeperbahn w Niemczech. Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek jego przygody.

Udostępnij