Zespół Kult z premierową piosenką „Wiara”, zapowiedzią nowego albumu „Ostatnia Płyta”.

Zespół Kult z premierową piosenką „Wiara”, zapowiedzią nowego albumu „Ostatnia Płyta”.

Zespół Kult piosenką “Wiara” promuje nowy album pod tytułem „Ostatnia płyta”. Wydawnictwo ma się ukazać na rynku już za trzy tygodnie, 28 maja.


Nowy album zespołu Kult, będzie dostępny w sprzedaży jako pojedyncza płyta CD oraz podwójny album winylowy (edycja limitowana). 5 maja o godzinie 12.00 na stronie wytwórni Kazika Staszewskiego, S.P. Records ruszyła sprzedaż preordera tego albumu. Nabywcy pierwszego 1000 sztuk otrzymają także autografy członków grupy. Na nowym krążku, znajdzie się 16 utworów, o łącznym czasie trwania 61 minut.

Kult
 1. Jutro także będzie dzień
 2. Chcę miłości
 3. Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Białołęki
 4. Wiara
 5. Polityk zawsze będzie moim wrogiem
 6. Umarłem, aby żyć
 7. Opowieść z pandemii
 8. Prawo się wali
 9. Na każde stopy do Europy
 10. Szok szok disco pop
 11. Zabiorę cię w podróż naszą
 12. Donos do boga
 13. Zalus Czaka czeka na Bura
 14. Rafi
 15. Wyłącz komputer
 16. Ziemia obiecana

 

Wymyśliłem tytuł, który, mam nadzieję, będzie zaciekawiający, przyciągający uwagę: „Ostatnia płyta”. Jest już zrobiona okładka i będzie ona bardzo ascetyczna – czarny napis „Kult” większymi literami, pod spodem napis „Ostatnia płyta” i białe tło. Będzie to trochę przypominało tablicę, za pomocą której bada się wzrok. Zwłaszcza to białe tło jest dla mnie istotne

– opowiedział Kazik

 

– Wszystkie płyty, jakie ostatnio wydaliśmy, miały tło ciemne, a to jest kłopot, kiedy się ludziom te okładki podpisuje. Tu tło będzie białe, nie trzeba będzie szukać odrobiny jaśniejszego miejsca, ani się pieprzyć z szukaniem srebrnych czy złotych markerów

dodał lider zespołu Kult.

Czy „Ostatnia płyta” rzeczywiście będzie… ostatnią?

Kazik uspokaja – choć ich nowy krążek nosi nazwę „Ostatnia płyta”, to nie będzie rzeczywiście ostatnią płytą w dorobku zespołu.

 

– Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze – bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia – co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą

– zaznaczył Staszewski.

Nowa piosenka Kazika „wiara” ma szansę wywołać burzę medialną. W rockowym kawałku artysta śpiewa:

 

Nie mieszaj wiedzy i wiary, bo to są odrębne przecież obszary.

Czy wierzysz w boga, czy wiesz, że jest? Taki na szybko przeprowadź test.

Facet w sukience, co kocha dzieci – niejedna głowa za to poleci. Lub nie poleci, bo do kościoła żaden papuga dotrzeć nie zdoła. Wiara, miłość i nadzieja – niech nas łączy, nie rozdziela.

Dotychczasową dyskografię Kultu zamyka album studyjny Wstyd. Suplement 2016, który dotarł do 16. miejsca notowaniu OLiS Związku Producentów Audio-Video. Szczyt tej listy zajął kolejny album, koncertowy – Live Pol’and’Rock Festival 2019.

W ubiegłym roku ukazał się inny, mocno polityczny singel Kazika Staszewskiego – “Twój ból jest lepszy niż mój“, podbijając sam szczyt wielu list przebojów, a według wielu kawałek “dedykowany” był prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Udostępnij