Yann Gontard zmarł na Covid-19. Nie żyje były szef tytułów Polska Press

Yann Gontard zmarł na Covid-19. Nie żyje były szef tytułów Polska Press

Yann Gontard nie żyje. Francuz związany z mediami regionalnymi Polska Press oraz były CEO Grupy Sodexo w Europie Środkowej zmarł w Warszawie po zakażeniu koronawirusem. Miał 52 lata.

Yann Gontard zmarł na Covid-19 w piątek (19 marca) w wieku 52 lat. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny „Nowej Trybuny Opolskiej” (Polska Press).

”Zmarł współtwórca wolnych mediów w Polsce” – napisał. W poniedziałek (21 marca) na portalu ”Głos Wielkopolski” pojawiły się wspomnienia jego byłych podwładnych. ”Pokonał kilkanaście maratonów i triathlonów, a przegrał walkę z koronawirusem” – czytamy.

Yann Gontard nie żyje. Kim był?

Yann Gontard był Francuzem związanym z polskim rynkiem medialnym. W 1993 roku objął funkcję dyrektora zarządzającego w „Dzienniku Bałtyckim”. – Pojawił się jako młody, nieznający języka polskiego kontroler zarządzania. Otwartość na ludzi i pogodne usposobienie sprawiło, że z jednej strony ludzie chętnie z nim współpracowali i dzielili się swoją wiedzą, a z drugiej strony chłonęli jego wiedzę w zakresie zarządzania – wspomina Mirosław Kowalski, dyrektor zarządzający Blisko.pl, przez wiele lat związany z Polska Press.

Gontard cztery lata później przeniósł się do Wielkopolski, gdzie został dyrektorem ”Gazety Poznańskiej” i ”Expressu Poznańskiego”. Funkcję tę pełnił do marca 2001 roku. – Yann był zjawiskiem dotąd nieznanym. Nagle dostaliśmy niespełna trzydziestoletniego prezesa, Francuza (świetnie mówiącego po polsku) i w dodatku rugbistę. Od początku zaskakiwał nas, zarażał swoją energią i sportowym duchem – mówi Kamilla Placko-Wozińska, przez lata dziennikarka i redaktorka ”Gazety Poznańskiej”, a potem ”Głosu Wielkopolski”.

Yann Gontard po odejściu z grupy wydawniczej Polska Press sprawował funkcję dyrektora zarządzającego TP Internet w Orange Polska oraz dyrektora zarządzającego Sitel Polska. Od 13 lat związany był z Grupą Sodexo. Ostatnio jako CEO w Europie Środkowej.

Udostępnij