Harry Connick Jr wydał album „Alone With My Faith”

Harry Connick Jr wydał album „Alone With My Faith”

Harry Connick, Jr., zdobywca wielu nagród Grammy oraz Emmy, wszechstronny muzyk i aktor, wydaje swój kolejny album zatytułowany „Alone With My Faith” dla Verve i Capitol CMG.

W całości skomponowany i nagrany we własnym studio domowym album, który był sposobem na wyrażenie emocji w trudnym okresie pandemii, stał się inspirującą kolekcją nagrań. Album zawiera 13 osobistych nagrań będących podróżą po świecie uczuć, intymności i nadziei.

Uważany za jednego z najlepszych amerykańskich wokalistów i pianistów, Connick napisał i ułożył wszystkie utwory, zagrał na każdym instrumencie i zaśpiewał każdą z partii wokalnych. Zarówno okładka albumu, jak i pierwszy teledysk „Amazing Grace” zostały stworzone i wyreżyserowane przez córkę Harry’ego, Georgię Connick.

Harry podzielił się swoją osobistą podróżą w tworzeniu tego wyjątkowego dzieła muzycznego w notkach do albumu:
 
W marcu 2020 roku, zaraz po wiadomości o pandemii, odwołano moją trasę koncetrową. Nie wiedziałem, jak długo to potrwa. Postanowiłem nagrać muzykę. Nie tylko dlatego, że chciałem, ale dlatego, że musiałem. Bez perspektyw koncertów, kontaktu z publicznością, kiedy rzeczywistość i przyszłość były tak niepewne, tworzenie i nagrywanie było dla mnie koniecznością by móc przetrwać ten dziwny czas, w którym niespodziewanie znaleźliśmy się wszyscy. Zostałem sam (z moją wiarą!) w moim domowym studio, otoczony instrumentami i sprzętem, pełen pomysłów. Byłem w stanie zagłębić się w siebie jako muzyk i człowiek. To był rodzaj „muzycznej komory izolacyjnej”, cichego odwrotu, ciszy przerywanej tylko dźwiękiem własnego głosu, instrumentami, na których grałem i dźwiękiem przewracanego mikrofonu, który przypadkowo przewróciłem, ponieważ nie jestem najbardziej zręcznym inżynierem nagraniowym.Siedem miesięcy później, po niezliczonych próbach i edycjach, mogę powiedzieć, że to nie tylko odosobniony charakter procesu nagrywania, ale treść samych piosenek pomogła mi w tym dziwnym okresie. W rzeczywistości, po raz pierwszy znalazłem ten poziom komfortu, spokoju i prawdy w całym procesie tworzenia muzyki. Ponieważ teksty są o spektrum wiary, odnalazłem się interpretując je w czasie rzeczywistym – pozwoliły mi na uzdrowienie siebie. Nie musiałem nic udawać ani stawać się nikim innym, jak to często bywa w przypadku muzyka czy aktora.
Oprócz znanych, tradycyjnych piosenek, napisałem i nagrałem nową muzykę, która opowiada o moim doświadczeniu podczas lockdownu. Podobnie jak większość z nas, czułem radość, smutek, zwątpienie, przekonanie, melancholię i natchnienie – wszystkie emocje, które wiara lub jej brak mogą wywołać. Chociaż wiele piosenek jest chrześcijańskich, mam nadzieję, że będą rezonować z ludźmi wszystkich wyznań. Wierzę, że wiara to piękny uniwersalny dar, który może pomóc zjednoczyć nas w najbardziej uciążliwych czasach.

Notatki na temat procesu nagrywania:

Używałem programu Logic do edycji i nagrywania. Kiedy grałem na instrumentach, takich jak bębny czy organy, używałem Logic Remote, z moim iPadem jako kontrolerem. Śpiewałem wszystkie wokale i smyczkowe, a także grałem na każdym z instrumentów. Oprócz instrumentów akustycznych, użyłem wielu instrumentów elektrycznych – basów, gitar, syntezatorów itp. Wszystkie syntezatory, klawiatury i organy są tu prawdziwe. Po wszystkich zmianach i edycjach wysłałem pliki do zmiksowania do mojego dobrego przyjaciela, Traceya Freemana. Kilka tygodni później wynajęłam RV i pojechałem do Nowego Orleanu, aby zakończyć proces miksowania w jego domowym studiu.

Harry Connick Jr – „Alone With My Faith” – lista utworów:

 1. Alone With My Faith
 2. Because He Lives
 3. Be Not Afraid
 4. Benevolent Man
 5. Amazing Grace
 6. The Old Rugged Cross
 7. How Great Thou Art
 8. God And My Gospel
 9. Old Time Religion
 10. All These Miracles
 11. Look Who I Found
 12. Thank You For Waiting (For Me)
 13. Panis Angelicu
Udostępnij