Siatkówka. Vital Heynen i pożegnanie z reprezentacją Polski.

Siatkówka. Vital Heynen i pożegnanie z reprezentacją Polski.

Po meczu z Serbią Vital Heynen wzruszającą przemową pożegnał się z siatkarzami reprezentacji Polski. „Nigdy nie widziałem tyłu łez na zakończenie sezonu” – napisał w mediach społecznościowych Belg.

Zakończone w niedzielę mistrzostwa Europy były ostatnią imprezą, którą obejmował kontrakt Heynena. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk jeszcze w sierpniu przekazał, że nie zostanie on automatycznie przedłużony, a Belg musiałby startować ponownie w konkursie na to stanowisko.

Ten od jakiegoś czasu już dość wyraźnie sugerował, że nie zamierza tego robić, a po wygranej 3:0 z Serbami i wywalczeniu brązu w katowickim Spodku właściwie pożegnał się już z zawodnikami w szatni.
„Każda łza była łzą dumy”
Vital Heynen 1

Jego przemowa chwytała za serce. Podobnie jak poniedziałkowy wpis w mediach społecznościowych.

„Każda łza była łzą dumy. Nigdy nie płakałem tak bardzo i nigdy nie widziałem tyłu łez na zakończenie sezonu. Dziękuję zawodnikom, sztabowi, najlepszej publiczności na świecie. Dziękuję Polsko” – napisał na Twitterze.

https://twitter.com/vitalheynen/status/1439838138789212160?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1439838138789212160%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Feurosport.tvn24.pl%2Fsiatkowka119%2Fsiatkowka-vital-heynen-placze-na-pozegnanie-z-polska-reprezentacja-wzruszajacy-wpis-trenera-siatkarzy1078111.html
Belg kilkakrotnie po ważnych turniejach brał mikrofon i przemawiał do polskich kibiców, których zawsze bardzo chwalił. W niedzielę skończyło się na burzy braw, choć też chciał to zrobić.
– Tu nie wolno mi było jednak – nie wiem, dlaczego. Chciałem podziękować kibicom, ponieważ to też ich medal. Pomogli nam bardzo. Po naszej udanej akcji czuliśmy ich wsparcie – mówił w rozmowie z dziennikarzami.
 
Zapytany o plany na najbliższe dni odparł, że poniedziałek zamierza spędzić w Polsce ze swoimi córkami.
 
– Po raz pierwszy od nie wiem jak dawna będę miał czas, by spędzić dzień z moimi dziećmi. Potem prawdopodobnie pojadę do domu, a potem – od wtorkowego ranka czy jakoś tak – po raz pierwszy w moim życiu nie będę miał pracy – stwierdził Heynen, który naszą kadrę prowadził od 7 lutego 2018 roku.
Sześć medali w trzy lata
Vital Heynen

Pod jego wodzą Polacy wywalczyli sześć medali: złoty na mistrzostwach świata, srebrne w Pucharze Świata i Lidze Narodów. W tych drugich rozgrywkach (kiedyś Ligi Światowej) zdobył też brązowy krążek. Brąz zgarnął też dwukrotnie w mistrzostwach Europy – w niedzielę i podczas poprzedniej edycji dwa lata temu. Głównym celem w tym sezonie i postawionym przed Belgiem było zdobycie medalu olimpijskiego. Jego zawodnicy jednak odpadli latem w Tokio w ćwierćfinale.

Udostępnij