SG Lewis, Ty Dolla $ign i Lucky Daye robią dobry vibe

SG Lewis, Ty Dolla $ign i Lucky Daye robią dobry vibe

Londyński piosenkarz, autor tekstów, producent i DJ, SG Lewis, ogłasza nadchodzący drugi album studyjny „AudioLust & HigherLove”, który zostanie wydany 27 stycznia 2023 roku.


Aby uczcić ogłoszenie, SG Lewis udostępnił podwójny singiel, euforyczny utwór otwierający album, „Infatuation”, a także highlight z płyty, „Vibe Like This”, z udziałem nominowanego do nagrody Grammy Ty Dolla $ign oraz zdobywcy nagrody Grammy i wschodzącej gwiazdy Lucky Daye.

Wokalista, autor tekstów, multiinstrumentalista i producent stworzył album w dwóch częściach: na jednym końcu spektrum znajdziemy nocne przeboje, które wypełnią parkiety, podziemne rave’y, imprezy przy basenie i festiwale. Z drugiej strony SG wszedł wyższy poziom ponadczasowej popowej ekstazy zakotwiczonej w odpowiedniej ilości rocka, organicznej instrumentacji i wokalnej elokwencji. Podczas gdy jedna część albumu symbolizuje przypływ nocnej adrenaliny, druga to soundtrack błogiej jazdy do domu o wschodzie słońca. To zróżnicowana kolekcja klasycznych, ale współczesnych kawałków jednego z najciekawszych talentów produkcyjnych ostatniej dekady. Sam gości na albumie prawdziwą plejadę gwiazd, która na razie pozostaje sekretem.

 

– Album jest wyraźnie podzielony na dwa światy. „AudioLust” to mroczniejsza, pożądliwa, krótkotrwała i napędzana ego wersja miłości. Druga połowa reprezentuje znacznie głębszą, zaktualizowaną i spełnioną wersję miłości

– Czuję się, jakbym istniał w przestrzeni pomiędzy DJ-owaniem, a byciem artystą. Większość albumu została napisana podczas serii intensywnych sesji studyjnych w szczytowym okresie pandemii, z pomocą niesamowicie utalentowanych przyjaciół. Pozwoliło mi to odkryć siebie jako artystę w sposób, na który nigdy wcześniej nie byłem gotowy.

– wyjaśnia SG Lewis.

SG Lewis ugruntował swój status jednego z najbardziej poszukiwanych producentów muzycznych i współpracował z takimi artystami jak Elton John, Clairo, Khalid, Aluna, Victoria Monet, Raye, Ray BLK, Chad Hugo, Gerd Janson czy Conducta. Niedawno Louis Vuitton rozpoczął swoją przedjesienną kampanię z remiksem „Impact” Soulwax, a sam SG Lewis jest dobrze postrzegany w kręgach mody, uczestnicząc i występując na wielu imprezach.

Wyprodukował także przełomowy utwór Dave’a „100M” i był współautorem „Hallucinate” na bijącym rekordy popularności albumie Dua Lipy, „Future Nostalgia”. Sam wyprzedał swoje występy w Stanach Zjednoczonych, Azji, Australii i Europie, a także na wielu festiwalach, w tym w najlepszych slotach czasowych na Coachelli i Glastonbury. W Polsce mogliśmy go oglądać podczas występu na Open’erze.

Udostępnij