Sara James reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2021

Sara James reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2021

Sara James z piosenką „Somebody” będzie reprezentować Polskę w tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się w Paryżu. O wyborze decydowało jury specjalnego wydania „Szansy na sukces” oraz telewidzowie.


Sara James pochodzi ze Słubic. Jej rodzicami są Arleta Dancewicz (absolwentka teologii na UAM w Poznaniu) i mający nigeryjskie korzenie John James, wokalista znany m.in. z programów „Bitwa na głosy” i „X-Factor” (skończył studia w Polsce). John James występuje w duecie Loui & John. W ostatnim czasie duet stworzył własną wersję wielkiego przeboju Stinga „Englishman in New York”. Ta propozycja spotkała się z dużym uznaniem słuchaczy. Muzyk pokazał się również w odcinku „Dzień Dobry TVN”.

Obecnie nastolatka uczy się w Szkole Podstawowej w Ośnie, a ponadto uczęszcza również do Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach. Talent wokalny szlifuje w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w Słubicach u Edyty Kręgiel.

13-letnia Sara James, zgodnie z zasadami finału, w odcinku „Szansy na sukces”, wykonała dwie piosenki: „My Heart Will Go On” z repertuaru Celine Dion oraz premierową kompozycję przygotowaną specjalnie z myślą o Eurowizji Junior: „Somebody”. Wygrała zdobywając maksymalną liczbę punktów, zarówno ze strony telewidzów, jak i jury.

Autorami utworu są m.in. Patryk Kumór i Dominik Buczkowski,którzy napisali utwory „Anyone I Want To Be” oraz „Superhero” – to właśnie z tymi singlami Roksana Węgiel i Viki Gabor triumfowały na Eurowizji Junior w 2018 i 2019 roku.

 

– Ten utwór jest bardzo bliski mojemu sercu. Jego przesłanie jest piękne w swojej prostocie – nie jesteś sam. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy przez panującą sytuację na świecie nasz wzajemny kontakt i relacje zostały mocno ograniczone, pamiętajmy o tym, że zawsze gdzieś jest ktoś, kto poda nam pomocną dłoń, gdy będziemy tego potrzebować. Tak samo jak ja nie jestem sama wiedząc, jakie wsparcie płynie do mnie ze strony mojej rodziny, przyjaciół, fanów. Chciałabym, żeby oni wszyscy wiedzieli, że ja też jestem. Dla nich i dzięki nim mogę spełniać swoje marzenia i jestem za to ogromnie wdzięczna. Razem możemy więcej i nie musimy się już bać.

podkreśla sama Sara

Po ogłoszeniu wyników Sara nie kryła radości ze zwycięstwa. Podkreślała, że wykorzysta te kilka miesięcy, by jak najlepiej przygotować się do występu i by godnie reprezentować nasz kraj podczas finału Konkursu Junior Eurovision Song Contest 2021, który zostanie rozegrany w niedzielę, 19 grudnia 2021 roku w La Seine Musicale w Paryżu.

Podkreślmy, że Polska już dwukrotnie wygrała JESC, to będzie zatem szansa na zdobyciu tego tytułu już po raz trzeci. Zobacz, jak Sara James wykonuje „Somebody” na żywo:

Udostępnij