Raffaella Carrà nie żyje! Włoska piosenkarka, aktorka i osobowość telewizyjna odeszła w wieku 78 lat

Raffaella Carrà nie żyje! Włoska piosenkarka, aktorka i osobowość telewizyjna odeszła w wieku 78 lat

Raffaella Carrà – Włoska piosenkarka, aktorka i osobowość telewizyjna nie żyje. Odeszła w wieku 78 lat. Ikona włoskiej estrady.

Informację o jej śmierci przekazał Sergio Japino

.- Raffaella nas opuściła. Poszła do lepszego świata, gdzie jej człowieczeństwo, jej niepowtarzalny śmiech i niezwykły talent będą świecić na zawsze – przekazał Sergio Japino, który dodał, że Carrà od jakiegoś czasu zmagała się z chorobą.

Raffaella Carrà urodziła się 18 czerwca 1943 roku w Bolonii. Po ukończeniu Centro Sperimentale di Cinematografia w Rzymie, zadebiutowała w filmie „Długa noc” w reżyserii Florestano Vanciniego. Później zagrała w takich filmach jak: „5 mrines per 100 ragazze”, „L’Ombra di Zorro” czy „Ekspress von Ryana”. Równolegle rozwijała swoją karierę wokalną i telewizyjną. Wydała w sumie 25 albumów studyjnych, ostatni „Ogni volta che è Natale” wyszedł w 2018 roku. Była również gospodynią popularnego programu „Canzonissima”.

Raffaella Carrà nazywana była „królową włoskiej piosenki”. W telewizji występowała do 2019 roku. Była jurorką włoskiego „The Voice”

Udostępnij