Przed nami kolejny konkurs PŚ w Skokach Narciarskich. Wiadomo, jaka będzie pogoda w Kuusamo

Przed nami kolejny konkurs PŚ w Skokach Narciarskich. Wiadomo, jaka będzie pogoda w Kuusamo

W weekend odbędą się konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo. Miejscowość ta znana jest z wietrznych warunków. Jak będzie tym razem? To mogą być kolejne loteryjne zawody.


Za skoczkami weekend w Niżnym Tagile, gdzie tradycyjnie karty rozdawał wiatr. W takich warunkach nie poradzili sobie reprezentanci Polski, którzy mieli problemy z tym, by finiszować w czołowej dziesiątce. To udało się tylko Kamilowi Stochowi w pierwszym konkursie.

Teraz zawodnicy przenieśli się do Kuusamo. Na północy Finlandii tradycyjnie panują siarczyste mrozy, a do tego są silne podmuchy wiatru, co w poprzednich latach utrudniało rywalizację na skoczni w Ruce.

Synoptycy z serwisu yr.no mają dobre wiadomości. W weekend będzie co prawda wiało, ale podmuchy będą o mniejszej sile niż w dniach poprzedzających zawody. Meteorolodzy przewidują, że siła wiatru wynosić będzie 2/3 metrów na sekundę.

Problemem dla skoczków może być temperatura. Minimalna temperatura wynosić ma aż -23 stopnie Celsjusza. Maksymalnie może to być -11 stopni.

 

W Ruce wystąpi siedmiu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Stefan Hula.

Udostępnij