Nowy singiel Only The Poets ukoi ból złamanych serc

Nowy singiel Only The Poets ukoi ból złamanych serc

Uwielbiany w Polsce zespół Only The Poets nareszcie podzielił się pełną studyjną wersją „Looking At You”. Singiel został wyprodukowany przez zespół i zmiksowany przez ich częstego współpracownika Dana Grecha (Rina Sawayama, Muna, Tom Grennan, Dylan).


„Looking At You” to już kolejny banger w katalogu Only The Poets, obok którego nie da się przejść obojętnie. Utwór pierwotnie znalazł się na EP-ce „demos” (2021). Piosenka stała się natychmiastowym faworytem fanów oraz punktem kulminacyjnym każdego występu. Jej tekst doskonale oddaje ból złamanego serca.

Zespół zagrał „Looking At You” podczas pierwszego występu na festiwalu w Reading, kiedy to przyciągnęli największą publiczność pod scenę BBC Introducing. Dorastając w Reading i pobliskim Banbury, członkowie wielokrotnie byli świadkami kultowych momentów festiwalu, w szczególności pierwszego występu Arctic Monkeys w roli headlinera – to właśnie ten moment zainspirował ich do założenia zespołu.

 

– To piosenka o nocy w klubie, kiedy po raz pierwszy po zerwaniu wpadłem na moją byłą dziewczynę – była tam z kimś innym. Następnego dnia napisałem tę piosenkę, aby pokazać, jakie wywołała we mnie emocje. To opowieść o złamanym sercu i odrobinie zazdrości.

– wyjaśnia Tommy Longhurst.

Czteroosobowy zespół z Reading – Tommy Longhurst (gitara), Andy „Roo” Burge (bas), Clem Cherry (gitara) i Marcus Yates (perkusja) – w ciągu zaledwie kilku lat podbił świat. Bez kontraktu z wytwórnią, Only The Poets ciężko pracowali na sukces, grając na lokalnych imprezach w akademikach i pubach. Dziś bez problemu wyprzedają spore sale koncertowe. Aby uczcić wydanie „Looking At You” oraz swoje korzenie, zespół zagra piosenkę na imprezie w domu studenckim w Reading.

Niedawny singiel „Crash” łączy w sobie dynamiczną perkusję i gitarę z domieszką synth-popu. Utwór zdobył spore uznanie mediów, podobnie jak poprzedni „JUMP!” – poruszające wezwanie do walki o swoje marzenia. Only The Poets cieszą się brzmieniem, którego nie powstydziliby się sam Bruce Springsteen czy Sam Fender.

Uwielbiani przez polską publiczność Only The Poets w lutym wystąpili jako support Lewisa Capaldiego. Wiosną zawitali w Palladium w ramach wyprzedanej trasy koncertowej. W sierpniu, po odwołaniu Fest Festivalu w Chorzowie, zespół zadecydował, że i tak wystąpi w Katowicach.

Ich szacunek i uznanie dla fanów są autentyczne i najbardziej widoczne, gdy są w tym samym pomieszczeniu – CLASH

Banger za bangerem (…) Aż cię świerzbi, żeby znów zobaczyć ich występ 
– GIGWISE

Udostępnij