„Spotkanie Z Gwiazdami”. Naszym gościem piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, Patrycja Kosiarkiewicz.

„Spotkanie Z Gwiazdami”. Naszym gościem piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, Patrycja Kosiarkiewicz.

Patrycja Kosiarkiewicz – Polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV (Związek Producentów Audio-Wideo) oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych). W latach 2018–2019 liderka i wokalistka rockowej formacji Halo.


Patrycja Kosiarkiewicz jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz dziennikarstwa na uczelni Collegium Civitas w Warszawie.

W latach 1993–1995 była liderką zielonogórskiego zespołu O! La! La!, z którym nagrała płytę pt. Euforia. W międzyczasie nagrała z zespołem Flapjack utwór „Balada”, który znalazł się na albumie Fishdick zespołu Acid drinkers, jako „odrzut” z sesji Flapjacka. W 1997 podpisała kontrakt z firmą PolyGram i wydała album zatytułowany Bajeczki, który został sprzedany w 35 tys. nakładzie. Na przełomie 1998 i 1999 wydała drugą płytę, zatytułowaną Kim więc jestem, której producentem był Wojciech „Voo Voo” Waglewski. W 1998 otrzymała nominację do Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Otrzymała też statuetkę Indywidualność Roku i nagrodę stacji radiowych Playbox. Niedługo potem przestała nagrywać i występować.

W 2001 wyprodukowała płytę Jagody pt. „Pewność mam”, na której znalazły się skomponowane i napisane przez nią piosenki. W 2002 napisała teksty utworów z debiutanckiej płyty Alicji Janosz pt. „Ala Janosz”, promowanej piosenkami „Zmień siebie” i „Zbudziłam się”.

Po blisko siedmiu latach przerwy nagrała autorską płytę pt. „Rocznik ’72”, którą promowała singlami „Za darmo nic” i tytułowym „Rocznikiem ’72”. Na płycie wystąpili m.in. gitarzysta Marek Napiórkowski, perkusista Michał Dąbrówka, basista Piotr Żaczek, trębacz Robert Majewski i saksofonista Henryk Miśkiewicz. Muzycznie wykorzystane zostały brzmienia lat siedemdziesiątych, muzyki klubowej, etno, jak i wpływy rhythm & bluesa.

W czerwcu 2008 premierę miała piosenka olimpijska „Pokonaj siebie”, której autorką tekstu jest Kosiarkiewicz, a wykonywana jest przez zespół Feel i Iwonę Węgrowską. Ponadto współpracowała z Węgrowską przy jej pierwszej solowej płycie, która ukazała się 28 listopada 2008. Jest producentką płyty oraz autorką tekstu i muzyki do kilku piosenek, w tym m.in. singla „4 lata”. Pod koniec listopada 2008 na antenie radia RMF FM pojawił się „Hymn Pocztówki d o Świętego Mikołaja” autorstwa Kosiarkiewicz, wykonywany przez nią wraz z zespołem Feel. 19 maja 2009 w programie Kuba Wojewódzki odbyła się premiera jej nowej piosenki – „Zdumiewające”. Pod koniec listopada 2010 została wydana płyta pt. „Pocztówka do Świętego Mikołaja”, na której Kosiarkiewicz wraz z Szymonem Wydrą wykonali „Hymn Pocztówki do Świętego Mikołaja”.

W latach 2010–2012 publikowała felietony obyczajowe „Dzidka i ja” w czasopiśmie Superlinia.

14 marca 2011 zaprezentowała singiel „Czy komuś jeszcze wstyd?”, którym zapowiadała płytę pt. „Ogród niespodzianek” z 15 kwietnia 2011. We wrześniu 2013 wydała album pt. „Mój Jezus nie pija coli”, który nagrała z zespołem Effortless. Napisała także teksty na płytę pt. „Atom” zespołu Sound’n’Grace, który był jednym z największych sukcesów komercyjnych 2015, oraz do kilku piosenek z EP-ki pt. „Wieloryby i syreny” Michała Rudasia z 2016. Jest autorką singli zespołu Sound’n’Grace, które pojawiły się na kolejnym albumie „Życzenia”. Single: „100” oraz „Idealnie” przez wiele tygodni utrzymywały się w podsumowaniu najlepiej granych piosenek w Polsce AirPlay Top publikowanego przez Związek Producentów Audio-Video, ZPAV.

W latach 2018–2019 była liderką rockowej formacji Halo. Wydali dwa single, „Tygrysy” oraz „Hamuj”, która doszła do drugiego miejsca listy przebojów „Turbo Top” w Antyradio.

Głos Patrycji można usłyszeć także w spotach reklamowych, Wedla oraz Lecha.

„Ogólnie chodzi o to” to 7 i najnowszy album Patrycji Kosiarkiewicz który ukazał się  28 października 2020. Na krążku znajdziemy 13 piosenek w zupełnie odmiennych klimatach muzycznych z jakich znamy Patrycję:

Patrycja Kosiarkiewicz

Patrycja Kosiarkiewicz na naszej antenie, opowiedziała o powstaniu wielu piosenek jej autorstwa, o życiu artystycznym, prywatnym, oraz… posłuchajcie sami. Nagranie z rozmowy poniżej, a z Artystką rozmawiał Marcin Szczurski.

Udostępnij